Jak poradzić sobie z zaczerwienioną twarzą?

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Zaczerwieniona skóra twarzy to problem, z którym boryka się duża część społeczeństwa. Czerwone plamy na twarzy mają różne przyczyny powstawania i zależnie od tego jak powstają, różne są sposoby zarówno zwalczania, jak i zapobiegania temu problemowi.

Czerwona skóra twarzy na pewno choć raz przydarzyła się każdemu z nas, gdy wróciliśmy z mroźnego podwórka.  Takie zaczerwienienie twarzy spowodowane było tym, że naczynia krwionośne rozszerzały się aby ogrzać organizm. Jednak to zazwyczaj nie jest problemem, bo czerwona twarz po zimnie zwykle wraca do normy.

Gdy pojawiają się czerwone plamy na skórze twarzy pomimo braku ekspozycji na zimno, można podejrzewać reakcję alergiczną. Suche czerwone plamy na twarzy mogą się tworzyć po kontakcie z biżuterią czy po zjedzeniu owocu, a nawet po zastosowaniu niewłaściwego kosmetyku. Zaczerwienienie na twarzy powinno zniknąć po odstawieniu czynnika uczulającego. Jeżeli jednak  czerwone suche plamy na twarzy nie znikają mimo tego, warto zastanowić się nad zrobieniem testów na alergie.

Czerwone plamki na twarzy mogą też oznaczać trądzik różowaty. Takie zaczerwienienia na twarzy to już poważny problem, przeciwko któremu należy podjąć zdecydowane kroki. Poz tym, że towarzyszące temu trądzikowi czerwone przebarwienia na twarzy są nieestetyczne, to wskazują na poważną chorobę skóry. Części osób  taka zaczerwieniona twarz i trądzik kojarzyć by się mogły z okresem dojrzewania, jednak nic bardziej mylnego. Trądzik różowaty dotyka nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Z problemem może sobie poradzić lek Acnerose.  Jest on świetnym  rozwiązaniem na ten poważny problem skórny. Jest on również alternatywą bądź uzupełnieniem konsultacji z dermatologiem. Takie fachowe i kompleksowe połączenie jakim jest Acnerose wraz z umawianiem się na wizyty w sprawie zwalczenia trądziku różowatego jest najskuteczniejszą bronią przeciwko przebarwieniom.

Jak widać czerwona twarz przyczyny ma różne. Jedne z nich nie wymagają żadnej interwencji, inne natomiast są na tyle uciążliwe i dokuczliwe, że trzeba samemu podjąć kroki by zwalczyć problem. Jedno jest pewne – warto interesować się swoją cerą i zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry (o właściwej pielęgnacji takiego typu cery dowiesz się na stronie: https://acnerose.pl/czerwona-twarz-przyczyny-i-skuteczne-sposoby-na-niwelowanie-czerwonej-twarzy/), a ta odwdzięczy się pięknym wyglądem i blaskiem przez bardzo długi czas. Odpowiednia higiena i stała kontrola stanu skóry to klucz, by nie musieć jej ukrywać pod grubą warstwą makijażu – podkładu, korektora, pudru i innych drogich kosmetyków.

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Na trądzik różowaty obecnie cierpi bardzo dużo osób w Polsce, szczególnie nastolatkowie. Jest to bardzo nieestetyczna przypadłość, objawiająca się charakterystycznymi zaczerwieniami, krostkami oraz pajączkami, które szpecą znaczna część twarzy. Powodów, które sprawiają, że część osób cierpi na tą przypadłość, jest wiele. Winna może być genetyka, gospodarka hormonalna czy też zaburzenia naczyniowo-ruchowe. Jednak czy istnieje skuteczny sposób mówiący, jak wyleczyć trądzik różowaty? Continue reading

Łupież pstry – leczenie domowe

Łupież pstry to powierzchowne zakażenie wierzchniej warstwy skóry, a więc naskórka. Można je rozpoznać po żółtobrunatnych plamach na ciele. Najczęściej występuje na klatce piersiowej, ale zdarza się, iż może być widoczne także na powierzchni całego tułowia, szyi, czy owłosionej skórze głowy, pod włosami. Łupież pstry wywołują tak zwane grzyby drożdżopodobne. Continue reading

Łupież pstry – przyczyny dolegliwości

Obecnie do dermatologów coraz częściej zgłaszają się pacjenci uskarżający się na łupież pstry. Przyczyny powstawanie tej choroby znane są już od dawna, jednak nie każdy pacjent jest świadomy, co dokładnie powoduje pojawienie się na skórze nieestetycznych, beżowych bądź jasnobrązowych plam, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i znacząco obniżają poczucie własnej wartości chorego. Przed rozpoczęciem kuracji, warto jest zastanowić się, jakie procesy są odpowiedzialne za pojawienie się tej choroby. Continue reading

Alergia – jak ją zdiagnozować?

Alergia, czyli uczulenie, jest patologiczną odpowiedzią tkanek na alergen, co objawia się reakcją immunologiczną związaną z powstawaniem przeciwciał, które wiążąc się z alergenem, doprowadzają do uwolnienia różnych substancji zapalnych. Jak zdiagnozować uczulenie?

 

Testy alergiczne pomocne w diagnostyce

 

Najczęściej objawy alergii są łagodne i mogą przebiegać pod postacią kataru, łzawienia czy też chronicznych infekcji. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje do alergologa. Następnie specjalista zbiera informacje za pomocą wywiadu, podczas którego ustala rodzinne predyspozycje powstawania objawów alergii oraz skłonności do reakcji alergicznych w przeszłości. Ważnym kryterium oceny, jest też to, czy alergia nasila się tylko sezonowo, czy też towarzyszy nam przez cały rok. Objawami są wówczas całoroczne nieżyty nosa, zatok, zapalenia spojówek, pokrzywki, duszności, zaparcia czy biegunki. Jeśli w rodzinie występują przypadki alergii, to również należy o tym poinformować lekarza. Podstawowe badania kontrolne też mają znaczenie.

Sprawdź także: Usuwanie blizn

Jeśli alergolog stwierdzi możliwość wystąpienia uczulenia, zleca testy alergiczne. Mogą to być testy skórne z alergenami, czyli testy punktowe, śródskórne lub naskórne, czyli płatkowe. Wykonuje się też badania serologiczne, czyli oznaczenie immunoglobulin IgE; testy ekspozycyjne zwane testami prowokacyjnymi, gdzie alergen podawany jest w postaci wziewnej lub na dolną małżowinę w jamie nosowej, a następnie ocenia się stopień reakcji błony śluzowej nosa. Przeprowadza się też testy prowokacji spojówek, gdzie do oka zakrapla się wyciąg alergenowy i jeśli pojawi się świąd, to mamy wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia reakcji alergicznej. Są także dostępne doskrzelowe testy wziewne, które pozwalają określić reaktywność dróg oddechowych na konkretny alergen.

 

Najbardziej popularne testy alergiczne to testy skórne, ponieważ jest to dość tania i szybka forma diagnostyki, gdzie na wyniki nie trzeba długo czekać. Pozwalają one również na wykrycie alergii pokarmowych, alergii na kurz, pleśń oraz sierść. Odbywa się to na zasadzie spowodowania kontaktu alergenu ze skórą pacjenta. Wówczas obserwuje się reakcję organizmu na alergen podejrzany o wywoływanie choroby. Jeśli dojdzie do wytworzenia się stanu zapalnego w miejscu wyniknięcia alergenu w powierzchowne warstwy skóry, to świadczy to o uczuleniu na ten konkretny alergen.

Artykuł współtworzony z redakcją portalu http://zdrowecialomag.pl/