Search Posts

Kategoria: Egzema

Przyczyny egzemy

Egzema to stan zapalny skóry. Ta choroba bywa także często nazywana wypryskiem. Chociaż stanowi duży problem estetyczny, jednak nie jest zaraźliwa. Przyczyną tego schorzenia jest zazwyczaj alergia.

Powikłania egzemy

Egzema to dość rzadko spotykana choroba skóry, nazywana inaczej atopowym zapaleniem skóry. Podobnie jak inne choroby dermatologiczne, również i ta wiąże się z poważnymi uszkodzeniami ciała, objawiającymi się krostkami, plamami i swędzeniem skóry. 

Objawy egzemy

Egzema to zapalenie skóry. Bardzo często pojawia się jeszcze w dzieciństwie, choć nie jest to regułą. Badania wskazują, że jej najczęstszą przyczyną może być alergia na czynniki zewnętrze lub wewnętrzne. Osoby dotknięte trudną do wyleczenia egzemą często wycofują się z życia, ponieważ wypryski skórne odbierane są przez otoczenie jako coś zaraźliwego.

Leczenie egzemy

Egzema świadczy o stanie zapalnym skóry, który pogłębia się w przypadku braku odpowiedniego leczenia. Osoby, które podejrzewają u siebie egzemę, powinny niezwłocznie zgłosić się do dermatologa, który po zbadaniu zmian zaproponuje metodę leczenia.