Search Posts

Kategoria: Łupież

Przyczyny łupieżu

Łupież wydaje się jedną z powszechniejszych chorób skóry. Jej nazwa jest powszechnie wykorzystywana w reklamach, ale często nie znamy prawdziwych przyczyn łupieżu. Jest to schorzenie skóry głowy, które polega na drobnopłatowym złuszczaniu się zrogowaciałego naskórka.

Powikłania łupieżu

Coraz większa liczba ludzi boryka się z najróżniejszymi dolegliwościami skórnymi. Nie zawsze chodzi o poważne choroby, ale raczej o przeszkadzające po prostu w codziennym życiu schorzenia. Jednym z najczęściej opisywanych w literaturze przeciwników dobrej gospodarki zdrowotnej naszej skóry, jest łupież. 

Objawy łupieżu

W zasadzie nie ma dnia, podczas którego we wszystkich telewizjach, na każdym kanale, nie byłyby reklamowane produkty przeznaczone do walki z łupieżem. Najbardziej rozpowszechnione są wszelkie szampony do codziennego stosowania.

Leczenie łupieżu

Łupież to bardzo dokuczliwy problem. Nie tylko sprawia, że skóra głowy wygląda nieestetycznie, ale może być też przyczyną wielu nieprzyjemnych objawów. Łupież pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jednakże to u panów sprawa bywa zazwyczaj o wiele bardziej problematyczna.