Search Posts

Kategoria: Pokrzywka

Leczenie pokrzywki

Pokrzywka to schorzenie dermatologiczne, często kojarzone z niemowlętami, tak naprawdę jednak może dotknąć osoby w każdym wieku. Leczenie pokrzywki nie jest łatwe, jest to schorzenie bardzo uciążliwe, mało estetyczne, zwłaszcza gdy pojawia się w widocznych miejscach, na przykład na twarzy, a przy tym nie wiadomo, co tę chorobę powoduje – teoretycznie może więc ona dotknąć każdego.

Objawy pokrzywki

Pokrzywką nazywa się swędzącą wysypkę skórną, która pojawia się w odpowiedzi na alergen lub towarzyszy różnym schorzeniom zakaźnym, autoimmunologicznym, a czasem nawet onkologicznym. Jeśli u kogoś wystąpiły objawy pokrzywki, powinien on najpierw przeanalizować, czy przypadkiem nie używał nowego kosmetyku lub nie zjadł czegoś alergizującego.

Powikłania pokrzywki

Pokrzywka to dość niejednolita grupa chorób. Jej przyczyny są bardzo zróżnicowane, często nieznane. Objawy natomiast są podobne: charakterystyczny dla tej choroby jest tak zwany „bąbel pokrzywkowy”.

Przyczyny pokrzywki

Swędzące, drobne pęcherzyki na suchej i zaczerwienionej skórze, nazywane są pokrzywką. Pacjenci, u których wystąpiły tego rodzaju wykwity, często winą obarczają alergię na jeszcze niezidentyfikowany alergen.