Site Loader

O liposukcji słów kilka.

Liposukcja to względnie bezpieczny zabieg, który pozwala na osiągnięcie natychmiastowych efektów. Na czym dokładnie on polega? Chodzi o odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej – tłuszcz ten najpierw rozbijany jest na małe cząsteczki, a później zasysany.

Jaki efekt?

Efektem takiego zabiegu jest wymodelowana sylwetka, warto jednak pamiętać o tym, że liposukcja nie jest sposobem na poradzenie sobie z otyłością. Po wykonaniu takiego zabiegu konieczna jest zmiana trybu życia. W przeciwnym razie tkanka tłuszczowa w szybkim czasie odłoży się na nowo.

Sprawdź także: Czym zajmuje się dermatolog?

Z jakich partii ciała kobiety najczęściej odsysają sobie tłuszcz?

Brzuch oraz uda to te partie, które najczęściej poddawane są zabiegowi. Liposukcja pomaga wymodelować sylwetkę, należy jednak pamiętać o tym, że jest to zabieg chirurgiczny, który może nieść z sobą niezbyt przyjemne skutki – w przypadku liposukcji mogą być to na przykład blizny pozostałe po nacięciu skóry. Jeżeli są one małe można poradzić sobie z nimi za pomącą specjalnych maści oraz kremów, których zadaniem jest zmniejszenie widoczności różnego rodzaju blizn. Czasami zdarza się, że po zabiegu liposukcji na skórze pozostają nierówności a skóra zaczyna się nieestetycznie fałdować. Z problemem tym można poradzić sobie decydując się na tak zwany lifting brzucha. Jest on konieczny jednak tylko w niewielkiej liczbie przypadków. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około miesiąca i zazwyczaj po tym czasie rany po nakłuciach goją się nie pozostawiając po sobie większych śladów.

Sprawdź także: Peeling estetyczny.

Dla kogo zabieg liposukcji?

Kto powinien zdecydować się na zabieg liposukcji? Przede wszystkim osoby, które bezskutecznie starają się poprawić swój wygląd dzięki ćwiczeniom. Być może interwencja chirurgiczna będzie dla nich dodatkowym motywatorem do podjęcia ćwiczeń? Na zabieg ten często decydują się również osoby cierpiące na otyłość brzuszną – w tym przypadku nie chodzi tu o kwestie estetyczne, choć efekt liposukcji u takich osób z pewnością od razu rzuca się w oczy, ile bardziej o kwestie zdrowotne. Otyłość jest wszakże chorobą, która może zagrozić życiu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem: studiowizazueffect.pl

 

O liposukcji słów kilka.
5 (100%) 1 vote[s]

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 3 = 10