Site Loader
maska na trądzik różowaty

Co na trądzik różowaty?

Zaczerwieniona twarz spowodowana pojawieniem się trądziku różowatego dotyczy ponad połowy społeczeństwa. Trądzik różowaty wbrew powszechnej opinii nie pojawia się wyłącznie u osób w okresie dojrzewania. Może pojawić się także w latach po sobie następujących, na przykład w okresie menopauzy. Zaczerwienienie twarzy nigdy nie wygląda korzystnie, aczkolwiek są sposoby, aby z tym walczyć.

Trądzik różowaty objawy

Trądzik różowaty pojawia się najczęściej w okolicach twarzy, w szczególności w okolicach nosa oraz policzków. Jego główną cechą pojawienia się na twarzy jest zmiana temperatury, stres, jak również czynniki genetyczne i zwiększona produkcja łoju. Trądzik różowaty objawia się przede wszystkim:

  • zarumienieniem na twarzy
  • widocznymi na twarzy naczynkami
  • krostami i wypryskami
  • trwałymi zaczerwienieniami

Ważna kwestią jest to, iż pierwsze zaczerwienienie na twarzy może pojawić się nawet na kilka lat przed trwałymi zmianami skórnymi. W związku z czym nie należy bagatelizować zmian na skórze i w odpowiedni sposób zadać o jej pielęgnację.

Trądzik różowaty leczenie

Wyróżnia się cztery postaci trądziku różowatego, a mianowicie: rumieniowo-teleangiektatyczną, grudkowo-krostkową, guzowatą, jak również oczną.

Zaczerwieniona skóra twarzy wymaga odpowiedniego leczenia. Bowiem leczenie trądziku różowatego jest uzależnione przede wszystkim od stadium zaawansowania choroby. Bardzo duże znaczenia ma w takim przypadku profilaktyka, ponieważ to właśnie ona pozwala na zatrzymanie trwałych zamian skórnych. Trądzik różowaty leczy się preparatami poprawiającymi krążenie, jak również takimi, które przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz wpływającymi na barierę ochrony naskórkowej. Zatem na zaczerwienienie na twarzy z pewnością odpowiednimi zabiegami będą:

  •  laseroterapia, który nagrzewając naczynko, powoduje jego obkurczenie i zamknięcie
  • dermabrazja, która ściera mechanicznie komórki naskórka sprawiając, iż skóra staje się gładka i pełna blasku
  • kriochirurgia, która polega na niszczeniu chorej tkanki poprzez zamrażanie
Co na trądzik różowaty?
5 (100%) 12 votes

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 5 = 8