Site Loader
czopki na hemoroidy

Czym leczyć hemoroidy?

Hemoroidy to coraz powszechniejszy problem, który obecnie dotyka coraz większą liczbę osób, skutecznie utrudniając codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Najczęściej na tę dolegliwość narażone są osoby, które zmagają się z przewlekłymi zaparciami, dlatego też zauważając pierwsze jej objawy, czyli świąd i pieczenie w okolicy odbytu należy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie, aby uchronić się przed ewentualnym zabiegiem chirurgicznym. Jednak czym leczyć hemoroidy?

Maści oraz czopki

W początkowej fazie pojawienia się hemoroidów ulgę w cierpieniu może przynieść stosowanie specjalnych maści oraz czopków, które dostępne są w każdej aptece bez recepty. Takie preparaty w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne oraz specjalne substancje, które pomagają załagodzić pierwsze objawy świadczące o hemoroidach, a mianowicie silny ból, swędzenie oraz szczypanie, które zlokalizowane jest w okolicy odbytu.

Zioła zawsze pomocne

Uporczywy świąd oraz pieczenie mogą również załagodzić zioła, które od wieków stosowane są na różne dolegliwości. Zewnętrznie do przygotowywania leczniczych nasiadówek oraz okładów warto wykorzystać napar z rumianku lub kory dębu, który działa przeciwzapalnie oraz łagodząco. Z kolei wewnętrznie warto przyjmować specjalnie wyprodukowane mieszanki takie jak np. Procto Vitale, które nie tylko pomogą załagodzić nieprzyjemne objawy, ale również zapobiegną pojawieniu się hemoroidów w przyszłości. Zioła Procto Vitale to specjalna mieszanka, która w swoim składzie zawiera kompozycję ziół, które działają antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie, jednak najważniejsze jest to, iż pomagają one poprawić przemianę materii, dzięki czemu uporczywe zaparcia znikają w mgnieniu oka.

Zabieg chirurgiczny

W początkowej fazie wystąpienia problemów ulgę powinny przynieść domowe sposoby na hemoroidy, jeśli jednak problem będzie bagatelizowany konieczny może się okazać zabieg chirurgiczny, czego oczywiście lepiej uniknąć. Aby mieć pewność, że w ogóle ma się do czynienia z hemoroidami, warto wybrać się do lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę.

Czym leczyć hemoroidy?
5 (100%) 2 vote[s]

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 7 =