Site Loader

Dlaczego laserowe leczenie żylaków jest lepsze od tradycyjnych metod?

Innowacyjna laseroterapia wykorzystuje laser diodowy 1470nm, który obecnie jest najnowocześniejszym urządzeniem tego rodzaju. W przeciwieństwie do innych laserów, np. 940, 980 i 1064nm, charakteryzuje się dużo większą absorpcją światła. Wszystko to sprawia, że laserowe usuwanie żylaków jest bardziej precyzyjne, skuteczne, krótsze, wiąże się z minimalnym ryzykiem występowania powikłań oraz znacznie mniejszym bólem dla pacjenta. Sam zabieg nie trwa dłużej niż kilkanaście minut a  zaraz po nim można od razu wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej.

Opatentowany światłowód bi-radialny

Światłowód wprowadzany jest do żyły poprzez niewielkie nacięcie. Nie uszkadza on zdrowych żył, trafia bezpośrednio w tą chorą a światło lasera natychmiast ją zamyka. Dzięki temu, że światło emitowane jest pierścieniowo, nie istnieje ryzyko perforacji ściany naczynia.

Warto również dodać, że światłowód wprowadza się do żyły stosunkowo łatwo, dzięki półkolistej końcówce – nie sprawia to problemu lekarzowi a dla pacjenta stanowi spory komfort podczas wykonywanego zabiegu. Nie używa się przy tej metodzie żadnych cewników ani prowadników, dzięki czemu laseroterapia cieszy się ogromną dokładnością. Aby wykluczyć jakiekolwiek problemy, zabieg przeprowadzany jest z równoczesnym obrazem USG.

Dlaczego lepiej wybrać laser radialny niż tradycyjny?

  • Zamykanie żył jest bardziej efektywne dzięki temu, bo laser emituje mniejszą ilość energii.
  • Światłowód dopasowuje się do kształtu żyły, dzięki czemu zabieg jest precyzyjny
  • Światłowód nie przykleja się do żył i emitowane jest zawsze jednakowe naświetlenie śnian naczyń.

Efekty laserowego leczenia żylaków

Zabieg, takie jak laserowe leczenie żylaków jest coraz bardziej popularny zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy, ponieważ zapewnia pełną kontrolę parametrów naświetlania i całkowite bezpieczeństwo realizacji zabiegów na każdym ich etapie.

Sprawdź także: Jak pozbyć się prosaków ?

Medycy uznają, iż laseroterapia wykazuje skuteczność bliską 97% – to najlepszy wynik spośród wszystkich metod endożylnych. Co istotne, efekty zabiegów tego rodzaju są w pełni trwałe.

Mniej skutków ubocznych

Na początku trzeba zaznaczyć, iż wszystkie zabiegi z zakresu tych endożylnych mogą wiązać się z ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych. Laseroterapia jest jednak metodą, która w pełni je minimalizuje. Do najbardziej znanych powikłań zaliczają się zasinienia i obrzęki, tradycyjne operacje pozostawiają też trwałe blizny. Laserowe usuwanie żylaków w Gdańsku z takowymi się nie wiąże, pacjent nie odczuwa nawet bólu w trakcie i po niwelowaniu niewydolności żylnej. Jedynym skutkiem ubocznym może być niewielkie nacięcie, które stosuje się w celu wprowadzenia światłowodu jednak zanika ono całkowicie już po kilku dniach. Cieszy fakt, iż pacjent nie wymaga hospitalizacji ani rekonwalescencji, zaraz po zabiegu może powrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej.

Źródła:

http://www.artykulynazdrowie.net.pl/zabiegi/charakterystyka-malo-inwazyjnej-chirurgii-naczyniowej/

http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/co-to-jest-malo-inwazyjna-chirurgia-naczyniowa/

Dlaczego laserowe leczenie żylaków jest lepsze od tradycyjnych metod?
5 (100%) 4 vote[s]

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 88 = 89