Site Loader

Jak skutecznie pozbyć się pajączków?

Pajączki, czyli całe siateczki rozszerzonych naczyń pojawiają się najczęściej na kończynach dolnych – i świadczą wtedy o chorobie niewydolności żylnej bądź na twarzy i mogą być w takim przypadku zwiastunem alergii bądź trądziku różowatego. Bez względu na miejsce ich powstawania i przyczynę, należy z nimi walczyć bowiem bagatelizowane doprowadzają niestety do przykrych powikłań. Ich następstwem mogą być żylaki na nogach a skóra twarzy stanie się wielce nieestetyczna.

Sprawdź także : Pajączki na nogach nie ignoruj.

Stan pajączków i natężenie ich powstawania zależy głównie od predyspozycji genetycznych natomiast sami pacjenci również mają ogromny wpływ na ich występowanie czy rozwój. Warto więc pamiętać o kilku kwestiach.

Odpowiednia pielęgnacja

Skóra, na której pojawiły się pierwsze pajączki musi być odpowiednio traktowana. Przede wszystkim przydadzą się kremy z witaminą C oraz K, bo to właśnie one wzmacniają naczynia krwionośne. Sprawdzą się również kosmetyki, które w swoim składzie mają wyciąg z arniki i kasztanowca. Niekorzystnie działać będzie natomiast krem z kwasami owocowymi i retinolem.

Zmiana stylu życia

Wpływ na pojawianie się pajączków ma nieodpowiedni tryb życia. Na kończynach dolnych bardzo często pojawiają się one w wyniku pracy tylko stojącej lub tylko siedzącej i braku aktywności fizycznej. Udowodniono również, że pacjenci, którzy zgłaszają się do specjalisty na zamykanie naczynek są otyli – warto więc zadbać o odpowiednią dietę, dzięki której szybko da się zredukować zbędne kilogramy.

Laseroterapia

Okazuje się, że pajączki można dzisiaj skutecznie usuwać i to przy wykorzystaniu metod w pełni bezpiecznych dla pacjenta. Mowa tu na przykład o laseroterapii. Laserowe zamykanie naczynek trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezbolesne. Po zabiegu mogą pojawić się obrzęki bądź siniaki, które znikają po maksymalnie kilku dniach. Oprócz tych skutków ubocznych, nie występują żadne powikłania a pacjent od razu może powrócić do dotychczasowej aktywności.

Sprawdź także: Usuwanie żylaków.

Sam zabieg polega na wnikaniu w głąb skóry wiązek światła laserowego o odpowiedniej temperaturze, których zadaniem jest niszczenie jedynie ścianek naczyń. Dzięki temu pozostałe tkanki pozostają nienaruszone.

Inne metody usuwania pajączków

Wśród popularnych metod wyróżnia się również skleroterapię, która polega na wstrzyknięciu w naczynia specjalnego leku, którego zadaniem jest ich zamykanie. Zabieg tego rodzaju uznawany jest za bezpieczny natomiast pacjent przechodzi po jego wykonaniu dosyć długą rekonwalescencję – przede wszystkim konieczne staje się noszenie specjalnych rajstop uciskowych.

Jak skutecznie pozbyć się pajączków?
5 (100%) 1 vote

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =