Site Loader

Jak zachować młody wygląd skóry?

Uznaje się, że pierwsze zmarszczki zaczynają powstawać już około 21 roku życia. Początkowo są to te mimiczne, czyli takie, których przyczyną są grymasy i miny twarzy, które najczęściej powtarzamy – śmiech, złość, zdziwienie. Pierwsze zmarszczki pojawiają się w okolicach oczu, na czole i przy ustach. Nie są jednak wyraźnym problemem a odpowiednio dobrane kosmetyki mogą skutecznie z nimi walczyć. Nie należy natomiast samodzielnie wpływać na pogorszenie się stanu naszej skóry.

Jakie środki?

Ta często jest przesuszona i szorstka – używamy złych środków pielęgnacyjnych bądź w ogóle o nich zapominamy. Na przyśpieszony proces starzenia skóry wpływać będą również kosmetyki do makijażu.

Sprawdź także: Dlaczego opalanie na solarium jest niezdrowe?

Nie od dzisiaj wiadomo, że codzienny make up a tym samym pozbawianie skóry twarzy odpowiedniego dotlenienia nie wpływa dobroczynnie.

Opalanie?

Kolejnym czynnikiem jest opalanie. Lubimy mieć piękną, brązową opaleniznę i chętnie wystawiamy nasze ciało na działanie promieni słonecznych. Zimą zaś korzystamy niejednokrotnie z solarium. Takie działanie może mieć bardzo groźne konsekwencje bowiem w ostatnich latach zaobserwowano dramatyczny wzrost raka skóry u ludzi młodych, na co niewątpliwie wpłynęła moda na opalanie. W niektórych krajach wprowadzono nawet zakaz korzystania z solarium przez osoby niepełnoletnie.

Opalanie przyspiesza bowiem proces starzenia się skóry, a ryzyko zachorowania na czerniaka przez osoby młode poniżej 30 roku życia w przypadku korzystania z solarium rośnie o 75%

podkreśla dr Marta Konczlaska z Clinica Dermatologica w Gdańsku.

Jak zachować młody wygląd skóry?
5 (100%) 2 votes

Post Author:

One Reply to “Jak zachować młody wygląd skóry?”

  1. Medycyna estetyczna pozwala zachować dłużej młody, naturalny i świeży wygląd. Choć wiele osób obawia się zbyt widocznych efektów, to dobrze wykonane zabiegi pozwalają nie zmieniać rysów twarzy, a jednocześnie wyglądać lepiej/młodziej niż rówieśnicy. Podstawą jest jednak zachowanie umiaru i korzystanie z usług sprawdzonych lekarzy medycyny estetycznej. Coraz więcej Polek korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, nie wszystkie jednak się do tego przyznają. A przecież dbałość o skórę powinna być traktowana tak samo jak dbałość o zęby i chodzenie do dentysty albo dbałość o paznokcie i chodzenie do manikiurzystki/kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 + = 84