Site Loader
mezoterapia

Mezoterapia przebieg zabiegu

Współcześnie medycyna estetyczna poszła o krok do przodu, oferując nie tylko zabiegi inwazyjne, z koniecznością wykonywania operacji w pełnej narkozie, ale również opcje dla kobiet chcących czegoś bezpieczniejszego. Zabiegi wykonywane metodami nieinwazyjnymi często mają nieco mniej spektakularne efekty oraz wymagają regularności w wykonywaniu, jednak pozwalają również zmniejszyć do minimum okres rekonwalescencji oraz są bezpieczniejsze dla samych pacjentek. Ostatnio modna jest mezoterapia cienkoigłowa, jako jeden z zabiegów mających na celu zachowanie młodości skóry.

Jak przebiega mezoterapia cienkoigłowa

Sam w sobie zabieg mezoterapii nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza u osób o zwiększonej wrażliwości na bodźce zewnętrzne, ale daje wymierne efekty w połączeniu z niedługim okresem wykonywania oraz niewielkim dyskomfortem. Zabieg wykonywany jest za pomocą trzech typów urządzeń, które pozwalają na zmienną prędkość wykonywania zabiegu, jego precyzję oraz głębokość aplikowania substancji.

Generalnie w tłumaczeniu mezoterapia cienkoigłowa to zabieg, podczas którego za pomocą cieniutkich igiełek wprowadza się w głąb skóry substancje aktywne, dostosowane do typu cery oraz potrzeb danej pacjentki. Zazwyczaj zabieg ten ma na celu odżywienie skóry, prowadzenie do niej minerałów oraz substancji zwalczających wolne rodniki.

Sprawdź także: Rozszerzone naczynka – co musisz wiedzieć przed wizytą u dermatologa?

Zalety i wady mezoterapii

Mezoterapia, jak każdy zabieg, posiada swoje wady i zalety. Zdecydowanie na plus liczona jest prędkość wykonywania zabiegu oraz jego niewielkie skomplikowanie, zwłaszcza gdy zostanie on porównany do bardziej inwazyjnych zabiegów wstrzykiwania substancji sztucznych. Plusem jest możliwość dostosowania koktajli odżywczych, które są wstrzykiwane pod skórę, do potrzeb danej pacjentki oraz stanu skóry. Co więcej, wykorzystanie takich urządzeń, jak np. marki Dermapen pozwalają na precyzyjne wykonywanie zabiegów przy bardzo niskim poczuciu dyskomfortu. W porównaniu z innymi zabiegami, przy mezoterapii ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest bardzo niskie.

Za minus mezoterapii powszechnie uważa się konieczność regularnego powtarzania zabiegu dla jego pozytywnego oddziaływania na skórę – mezoterapia musi być regularna, zaś jej częstotliwość uzależnia się od potrzeb skóry. Cena zabiegu jest dość wysoka, obecnie kosztuje on kilkaset złotych; spada jednak wraz z regularnością jego wykonywania. W przypadku niektórych metod, zwłaszcza precyzyjnego wstrzykiwania z użyciem igły i strzykawki, możliwe jest powstawanie na skórze zasinień oraz podrażnień, które jednak szybko ustępują.

Źródła:

Czy mezoterapia to zabieg dla mnie?

Mezoterapia przebieg zabiegu
5 (100%) 5 votes

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 6 =