Peeling kawitacyjny

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do wyglądu. Lubimy czuć się atrakcyjnie – bez względu na to, jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat. Badania naukowe dowodzą, że ludzie coraz chętniej korzystają z zabiegów w salonach kosmetycznych. Medycyna estetyczna wciąż jednak ma przed nami wiele tajemnic, a nazwy zabiegów niewiele nam mówią. Warto dowiedzieć się, na czym polegają najpopularniejsze zabiegi i co możemy dzięki nim zyskać.

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów, mających poprawić naszą urodę, jest peeling kawitacyjny. Pod tą dość tajemniczą nazwą kryje się zabieg, wykorzystujący działanie fal ultradźwiękowych oraz zjawisko kawitacji. Kawitacja polega na gwałtownej przemianie ze stanu ciekłego w gazowy, a dzieje się tak, gdy nagle zmieni się ciśnienie. Fale ultradźwiękowe powodują przemieszczanie się na skórze drobinek wody – a zgodnie z prawami fizyki, gdy wzrasta prędkość, zmniejsza się ciśnienie. Oprócz urządzenia, emitującego fale ultradźwiękowe, do przeprowadzenia zabiegu w salonie kosmetycznym, niezbędna jest jeszcze woda, którą dokładnie należy nawilżyć skórę.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego całkowita bezbolesność. Peeling kawitacyjny poleca się przede wszystkim osobom, które mają zbyt delikatną skórę, by mógł zostać wykonany peeling tradycyjny, przeprowadzany metodą manualną. Kolejnym atutem zabiegu jest jego natychmiastowy efekt – od razu po zastosowaniu peelingu skóra jest dobrze oczyszczona i wyraźnie odświeżona. Nie występują też skutki uboczne zabiegu, jak np. zaczerwienienie, czy obrzęk.

W jakim celu wykonuje się peeling kawitacyjny?

Zabieg ma zbawienny wpływ na skórę naszej twarzy, dłoni lub pleców. Martwe komórki zostają rozbite, tworząc miejsce dla młodszej warstwy skóry: pozbawionej toksyn, bakterii i nadmiaru łoju. Peeling kawitacyjny często pełni rolę zabiegu przygotowawczego, stosowanego przed wykonaniem innych zabiegów kosmetycznych. Dzięki pozbyciu się martwego naskórka oraz zanieczyszczeń, substancje odżywcze i specyfiki kosmetyczne szybciej i głębiej wnikają w skórę. Zabieg jest również skuteczny w walce z trądzikiem pospolitym, zaskórnikami, przebarwieniami, pomaga także odzyskać elastyczność i zdrowy wygląd skóry, ponieważ zabieg korzystnie wpływa na krążenie.

Przeciwwskazania

Choć zabieg kosmetyczny jest bezpieczny, istnieje kilka sytuacji, w których lepiej zdecydować się na inne rozwiązania. Peelingu kawitacyjnego nie przeprowadza się u kobiet w ciąży, osób chorych na nowotwory oraz cierpiących na zakrzepowe zapalenie żył. Zabieg nie może być przeprowadzany u osób posiadających rozrusznik serca lub inne metalowe implanty – jeśli skóra jest zbyt wrażliwa na tradycyjny peeling, z zastosowaniem złuszczających drobinek, warto zdecydować się w takiej sytuacji na peeling enzymatyczny, który jest delikatniejszy i równie skuteczny.

Peeling kawitacyjny
5 (100%) 6 votes

3 comments on “Peeling kawitacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>