Site Loader

Pękające naczynka pod kontrolą

Pękające naczynka najczęściej u kobiet i trzeba przyznać, że niestety w Polsce zmaga się z nimi ogromna liczba pań. Wszystko dlatego, że problem ten pojawia się najczęściej u osób z jasną karnacją a w wyniku uwarunkowań genetycznych właśnie taką zazwyczaj posiadamy. Ale to nie wszystko bowiem okazuje się, że naczynka rozszerzają się także w wyniku warunków atmosferycznych – nie pomaga nadmierne działanie promieni słonecznych w okresie letnim, silny wiatr jesienią czy mróz w trakcie zimy.

Według licznych badań, problem z cerą naczynkową mogą odczuwać osoby, które przechodzą przewlekły stres bądź żyją w niekorzystnych warunkach środowiskowych – między innymi w dużym stężeniu smogu. Nie bez znaczenia jest też codzienna dieta.

Z czego warto zrezygnować posiadając cerę naczynkową?

Osoby, które mają tendencję do występowania nieestetycznych pajączków powinny nieco zmienić styl swojego życia. Chociaż w sposób naturalny nie da się usunąć rozszerzonych naczynek, które już są widoczne to na pewno da się wpłynąć zapobiegawczo na proces powstawania kolejnych. Warto więc zrezygnować z nałogu tytoniowego, bo to dym z papierosów zalicza się do jednej z przyczyn występowania tego typu zmian skórnych. Niekorzystnie wpływają też nazbyt gorące kąpiele i korzystanie z sauny czy solarium.

Zainteresowany zabiegiem ? Sprawdź:

Nie zaleca się również brania kąpieli słonecznych (skórę zawsze trzeba chronić kremami w odpowiednimi filtrami). Okazuje się także, że osoby borykające się z pajączkami nie powinny stosować w swojej kuchni ostrych przypraw, nie powinny też pić alkoholu, mocnej herbaty czy kawy. Powinny też zrezygnować z bardzo gorących potraw. Warto też zwrócić uwagę na kosmetyki – tonik z alkoholem, peelingi gruboziarniste czy kosmetyki podrażniające skórę nie będą działać dobroczynnie na skórę twarzy.

Jak radzić sobie z cerą naczynkową?

W codziennej pielęgnacji powinno korzystać się z kosmetyków, które w swoim składzie zawierają witaminę K, E, oraz C – to właśnie one działają wzmacniająco na naczynia krwionośne. W składzie kremów zawarte powinny być też wyciągi owocowe i roślinne: flawonoidy z cytrusów, arniki górskiej, kasztanowca, czarnych jagód, chabru. Zaleca się też stosowanie olejków eterycznych, głównie rumiankowych oraz różanych. Czy można usunąć popękane naczynka? W pierwszej kolejności należy zbadać przyczynę ich powstawania. Wiele metod usuwa skutki, ale nie leczy przyczyny, przez co pajączki mogą wystąpić ponownie.

Spójną terapię przyczyn i efektów warto prowadzić przy zastosowaniu laseroterapii – laserowe zamykanie naczynek jest obecnie najbardziej skuteczną metodą walki z niechcianymi zmianami skórnymi tego rodzaju. Zabiegi są bezbolesne a przede wszystkim bezpieczne. Wiązki laserowego światła działają jedynie na rozszerzone naczynka i w żaden sposób nie ingerują w procesy zdrowych tkanek. Całkowita terapia powinna być poprzedzona analizą skóry i wykluczeniem przeciwwskazań przez doświadczonego dermatologa.

Źródła:

Pękające naczynka pod kontrolą
5 (100%) 5 votes

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 84 = 88