Site Loader

Skuteczność endermologii

Zabieg endermologii pojawia się jako ratunek tam, gdzie zawodzą ćwiczenia i różnego rodzaju preparaty wyszczuplające. Niestety, czasem nawet szczupłe osoby zmagają się z problemem cellulitu czy też narzekają na brak jędrności skóry, a najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zwalczania tego typu problemów jest właśnie masaż podciśnieniowy, popularnie znany jako endermologia. To także zabieg, który przez wielu specjalistów zaliczany jest do kategorii masażów limfatycznych. Zabieg można bez przeszkód wykonać w dobrych gabinetach kosmetycznych czy klinikach medycyny estetycznych, a ilość sesji zależy od zaawansowania problemu oraz tego, jaki cel chcemy osiągnąć. To, co przede wszystkim zachęca do skorzystania z zabiegu to fakt, że efekty są widoczne gołym okiem już po pierwszej sesji. Z pewnością jest to zabieg wart naszej uwagi, także dlatego, że jego cena nie jest wygórowana.

Wyszczuplanie poprzez masowanie.

Niektóre panie przeraża fakt, że endermologia to masaż wykonywany mechanicznie. Nie ma jednak żadnych powodów do obaw, ponieważ zabieg jest bezbolesny- dla każdego pacjenta ustalana jest wielkość nacisku na masowaną powierzchnię skóry, która uzależniona jest od preferencji osoby, która poddaje się temu masażowi.

Sprawdź także: Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk

Co ciekawe, wiele osób ten rodzaj masażu traktuje wręcz na równi z masażem relaksacyjnym i uważa go za przyjemny. Warto więc łączyć przyjemne z pożytecznym.

Jakie procesy zachodzą w skórze podczas zabiegu endermologii?

Wykonywany masaż przede wszystkim ma na celu oddziaływać dokładnie na te partie ciała, które najbardziej chcielibyśmy wyszczuplić. Co ważne, poprzez masowanie pobudzana jest tkanka łączna w skórze, a więc zabieg, pomimo, że jest nieinwazyjny, dociera głęboko do tych partii skóry, które odpowiadają za jej sprężystość i jędrność. Podczas masażu pobudzane i rozciągane są fibroblasty- mikroskopijne komórki znajdujące się w skórze. To właśnie one są odpowiedzialne za elastyczność i trwałość naszej skóry, a więc ich pobudzenie sprawia, że gołym okiem możemy zaobserwować znaczącą poprawę wyglądu skóry zaraz po wykonanym zabiegu.

Artykuł powstal przy współpracy z portalem studiowizazueffect.pl

Źródła:

Skuteczność endermologii
5 (100%) 2 vote[s]

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =