Site Loader
blizna na ramieniu

Jak usunąć blizny?

Blizny powstają z różnych powodów (trądzik, operacje, poparzenia, wypadki). Najtrudniejsze są blizny na twarzy. Jest je najtrudniej zakryć. Często są przyczyną wyśmiewania. Nieco lepiej wygląda sytuacja na ciele, jednak takie blizny często potrafią być przyczyną dyskomfortu. Usuwanie blizn jest długotrwałym oraz, niestety, bolesnym procesem. Zabiegi medycyny estetycznej mogą przyspieszyć leczenie blizn i zmniejszyć, odczuwany podczas ich przeprowadzania, ból.

Leczenie blizn. Jak usunąć blizny?

Aby rozpocząć leczenie, należy poczekać, aż rany dokładnie się zagoją. Z reguły jest to okres około miesiąca. Zastosowane leczenie zależy od wielkości i rodzaju blizn. Płytkie i świeże blizny można usunąć kremami czy maściami, jednak głębsze zmiany wymagają specjalistycznych zabiegów. Jedną z metod jest usuwanie blizn laserem.

Usuwanie blizn laserem.

Laserowe usuwanie blizn jest obecnie najskuteczniejszą i najefektywniejszą metodą. Ból występujący podczas zabiegu jest zmniejszony do minimum, dzięki nowoczesnym urządzeniom oraz metodom znieczulania. Efekty widać już po kilku (kilkunastu – duże i głębokie blizny) zabiegach.


Wrażliwe miejsca – blizny na twarzy.

Usuwanie blizn z twarzy jest utrudnione ze względu na wrażliwość tej części ciała na ból. Odczuwanie dyskomfortu jest jednak zmniejszane dzięki zastosowaniu środków znieczulających oraz głowic chłodzących.

Laserowe usuwanie blizn – dostępne zabiegi na usuwanie blizn

 

Laser Palomar Emerge

Podczas tego zabiegu pobudzane są procesy odnowy i przebudowy skóry. Odnawiają się włókna kolagenowe i elastynowe.

Laser Harmony XL pro NIR

W trakcie zabiegu podniesiona zostaje temperatura skóry. Koaguluje to tkankę bliznowatą oraz wspomaga produkcję kolagenu.


Pollogen Legend – Maximus i Surgen
Wersja Maximus wykorzystuje działanie fal radiowych, które wnikając w głąb skóry, podgrzewają ją do 60°C. Skóra jest lepiej ukrwiona, czego efektem jest jej ujędrnienie i zmniejszenie blizn.

Wersja Surgen wykorzystuje działanie wysokiej temperatury połączone z impulsami elektrycznymi. W efekcie następuje regeneracja włókien kolagenowych oraz elastynowych, a także wspomagają produkcję kwasu hialuronowego.


Geneo+

Poczas zabiegu aplikowana jest ampułka z serum, a później skóra poddawana jest działaniu dwutlenku węgla. Powoduje to odżywienie skóry oraz zintensyfikowanie działania serum. Poprawia produkcję elastyny i kolagenu.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak usunąć blizny. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem specjalizującym się w tej dziedzinie. Zaproponuje on odpowiednie leczenie, które będzie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Jak usunąć blizny?
5 (100%) 44 vote[s]

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 + = 40