Balsam do skóry atopowej – jaki powinien mieć skład?
Balsam do skóry atopowej to jeden z dermokosmetyków, które stosuje się podczas leczenia egzemy. Choroba ta nazywana jest także atopowym zapaleniem skóry oraz wypryskiem atopowym. Zalicza się ją do przewlekłych chorób skóry. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym, jaki skład powinien mieć dobry balsam do skóry atopowej.
Balsam do skóry atopowej – jakie składniki powinien zawierać?
Aby balsam dla atopowej skóry był skuteczny i bezpieczny dla skóry, musi on mieć prosty i naturalny skład. Preparat ten stosuje się po to, żeby nawilżyć skórę oraz wzmocnić barierę lipidową skóry. Tworzenie tej bariery jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ona na zapobieganie nadmiernej utracie wody. Gdy woda zostaje utracona, skóra przesusza się, co powoduje swędzenie.
Pod tym akapitem zamieściliśmy tabelę z przykładowymi składnikami pochodzenia naturalnego, które powinien zawierać dobry balsam do skóry atopowej:
Składnik pochodzenia naturalnego: | Właściwości: |
---|---|
Mocznik |
|
Masło shea |
|
Panthelon |
|
Olej z pestek śliwek |
|
Alantoina |
|
Olej brzoskwiniowy |
|
ATOPICIN
BALSAM DO SKÓRY ATOPOWEJ ZAMÓW!
Balsam do skóry atopowej należy stosować przez cały okres trwania choroby, również gdy znajduje się ona w stadium remisji, ponieważ może wrócić. A w ten sposób łatwo można wspomóc proces odnowy naskórka. Przy chorobie, jaką jest atopowe zapalenie skóry, warstwa lipidowa jest zaburzona, dlatego nie powinno się rezygnować z dalszej pielęgnacji ciała – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Balsam do skóry atopowej – czego nie powinno być w składzie?
Balsam do skóry atopowej nie powinien w składzie posiadać szkodliwych związków, które podrażniają skórę i wywołują reakcję alergiczną. Jednymi z czynników środowiskowych, wywołujących egzemę są alergeny oraz drażniące środki. Jeśli będziemy stosować preparaty, które będą nas uczulać, zaostrzymy objawy wyprysku atopowego i dodatkowo podrażnimy skórę.
Aby zapobiec podrażnianiu skóry, należy stosować naturalny balsam, skóra atopowa jest wrażliwa i bardziej podatna na działanie bodźców zewnętrznych. Warto o nią zadbać stosując balsam dla atopowej skóry i inne dermokosmetyki.
Balsam do skóry atopowej – jakie jeszcze preparaty można wybrać?
Balsam do skóry atopowej to dobry wybór, lecz w dzisiejszych czasach mamy do wyboru także inne konsystencje.
Jeśli się zdecydujemy, to warto zastąpić balsam, takimi produktami jak:
- olejek myjący do twarzy
- mazidło do bardzo suchej skóry
- krem
Balsam dla atopowej skóry Atopicin i inne produkty z tej serii
Natłuszczający balsam dla atopowej skóry Atopicin to dobry wybór w walce z tą chorobą, ponieważ jego działanie jest bardzo intensywne. Zawiera takie składniki jak np.: olej z: pestek winogron, sezamu, czarnuszki, bambusa, kwas mlekowy, bioferment. Można go stosować na całe cało 2 – 4 razy na dobę, w zależności od potrzeb.
Inne produkty firmy Atopicin:
- szampon
- balsam do mycia ciała
- krem na dzień
- krem na noc,
- krem pod oczy i na powieki
- mazidło do suchej skóry
- olejek myjący do twarzy
Wszystkie preparaty z tej firmy mają lekką konsystencję, bazują na naturalnych preparatach roślinnych, olejach i aktywnych składnikach. Zawierają też: alantoinę, mocznik, pantenol. Dzięki temu nadają się dla skóry alergicznej, atopowej i wrażliwej. Są łagodne, ale i skuteczne. Likwidują świąd, pieczenie, intensywnie natłuszczają oraz nawilżają.
Co mówią o nas klienci:
Mam 23 lata i choruję na atopowe zapalenie skóry. Jak byłem młodszy, to nie przywiązywałem uwagi do stosowanych kosmetyków, ale jakieś 2 miesiące temu objawy mi się zaostrzyły. Zmieniłem dotychczasowe preparaty na natłuszczający balsam do skóry atopowej Atopicin, który ukoił mój ból. Choroba się znacznie wycofała, ale dalej stosuje ten preparat, żeby znowu nie podrażnić skóry – mówi pan Michał z Katowic
Moja córka ma 5 lat i atopowe zapalenie skóry. Skóra była sucha na zgięciach łokci i bardzo ją swędziała. Gdy diagnoza została potwierdzona, zaczęłam stosować naturalny balsam Atopicin i od tego czasu objawy się złagodziły, a skóra wygląda ładnie. Córka już się nie drapie, więc łatwiej jest jej się leczyć – mówi pani Agnieszka z Poznania
Podsumowanie
Balsam do skóry atopowej to dermokosmetyk, który stosuje się w celu nawilżenia, natłuszczenia skóry oraz odbudowania uszkodzonej bariery ochronnej. Stosowanie go pozwala na złagodzenie objawów schorzenia. Balsam dla atopowej skóry należy wybrać odpowiedzialnie, tak by miał on prosty i naturalny skład. Najlepsze są balsamy bogate w składniki aktywne pochodzenia naturalnego.
ATOPICIN
BALSAM DO SKÓRY ATOPOWEJ ZAMÓW!
FAQ
1. Czy balsam do skóry atopowej może wywołać reakcję alergiczną?
To zależy jaki balsam do skóry atopowej. Trzeba zdawać sobie sprawę, co tak naprawdę uczula. Warto wykonać w tym celu testy alergologiczne. Rzadko się zdarza, żeby preparaty opierające swój skład np. na naturalnych składnikach uczulały. Preparaty te są bezpieczne dla zdrowia. W leczeniu egzemy zaleca się korzystanie z balsamu do skóry atopowej, bogatego w naturalne składniki aktywne, np. Atopicin.
2. Czy balsam do skóry atopowej wyleczy egzemę?
Leczenie egzemy jest długotrwałe, a sama choroba wykazuje okresy recesji i wzmożonej aktywności. Leczenie opiera się o różne metody, w tym także odpowiednią pielęgnację wrażliwej skóry. Balsam dla atopowej skóry to dermokosmetyk, który zalecany jest jako preparat pielęgnujący, łagodzący objawy. Stosuje się go także z innymi metodami leczenia.
3 Czy balsam do skóry atopowej można stosować z innymi domowymi sposobami?
Domowe sposoby na AZS stosuje się w celu zapewnienia skórze prawidłowej pielęgnacji. Pielęgnacja ta opiera się na stosowaniu naturalnych dermokosmetyków, zażywaniu kąpieli leczniczych czy unikaniu czynników nasilających chorobę. Oznacza to, że inne domowe sposoby mogą być stosowane z balsamem dla atopowej skóry. Balsam z kolei powinien zawierać dużą ilość składników aktywnych pochodzenia naturalnego.
Bibliografia:
1. Baumann L.S., Dermatologia estetyczna, 2013
2. Wormer E.J.: Włosy. Pielęgnacja i zdrowie, Wydawnictwo Klub dla Ciebie, Warszawa, 2000
3. 27.Gospodarek E., Mikucka A.: Mikrobiologia w kosmetologii, Wyd. PZWL, 2013
4. Martini M.C., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
5. Urban E., Dermatologia. Diagnostyka różnicowa, 2014
6. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, 2014