Site Loader
Krem na atopowe zapalanie skóry - jaki wybrać najskuteczniejszy?

Krem na atopowe zapalanie skóry – jaki wybrać najskuteczniejszy?

Krem na atopowe zapalenie skóry powinien być wybrany odpowiedzialnie. AZS, zwane także egzemą, to przewlekłe schorzenie skóry, które zalicza się do chorób cywilizacyjnych. Schorzenie to wymaga nie tylko odpowiedniego leczenia, ale także troskliwej pielęgnacji. Jak wybrać skuteczny krem na atopowe zapalenie skóry. Co powinno znaleźć się w składzie, a jakich związków unikać? Zapraszamy do lektury.

Krem na atopowe zapalenie skóry – czym kierować się podczas wyboru?

karolina-formelaKrem na atopowe zapalenie skóry to produkt lecznicy, który powinien być bogaty w naturalne składniki. Preparat ten nie ma ładnie pachnieć. Istotne jest to jak dużo składników aktywnych pochodzenia naturalnego posiadamówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Dobrze dobrany krem na atopowe zapalenie skóry bez recepty pozwoli na nawilżenie, natłuszczenie skóry oraz złagodzenie uciążliwych objawów choroby. Kosmetyk ten ma za zadanie także odbudowanie warstwy ochronnej skóry, która u osób chorujących na AZS jest bardzo słaba.

W poniższej tabeli zamieściliśmy przykładowe składniki aktywne, które dobry krem na atopowe zapalenie skóry powinien mieć w składzie:

Naturalny składnik: Właściwości:
Wosk pszczeli
  • nawilża i natłuszcza skórę,
  • posiada właściwości antybiotyczne,
  • wspomaga proces gojenia się ran,
Olej konopny
  • nawilża skórę, zapobiega jej wysuszeniu,
  • zwalcza stany zapalne skóry,
  • posiada właściwości łagodzące podrażnienia i świąd,
Panthenol
  • posiada właściwości łagodzące ból i zaczerwienienia,
  • nawilża skórę, dzięki czemu likwiduje przesuszenie i odwodnienie jej,
  • pozwala na złagodzenie świądu,
Alantoina
  • przyśpiesza proces gojenia się ran oraz regenerację uszkodzonego naskórka,
  • nawilża, wygładza i zmiękcza skórę,
Mocznik
  • działa zmiękczająco i łagodzi uczucie swędzenia,
  • odbudowuje lipy w skórze,
  • dogłębnie nawilża skórę.
Atopicin krem na dzień

 ATOPICIN
BALSAM DO SKÓRY ATOPOWEJ ZAMÓW!

karolina-formelaKrem na atopowe zapalenie skóry to produkt wspomagający leczenie, który powinien być bogaty w naturalne składniki, oleje, ekstrakty. Preparat nie ma ładnie pachnieć. Istotne jest to, jak dużo posiada składników aktywnych, pochodzenia naturalnego. Ważna jest jego skuteczność w walce z chorobąmówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica

Krem na atopowe zapalanie skóry - jaki wybrać najskuteczniejszy?Krem na atopowe zapalenie skóry – dlaczego jego skład ma znaczenie?

Krem na atopowe zapalenie skóry nie powinien w swoim składzie zawierać szkodliwych związków. Są to substancje, które podrażniają skórę, wywołują zaczerwienienie oraz świąd. Wymienione dolegliwości zalicza się do podstawowych objawów egzemy. Oznacza to, że zastosowanie nienaturalnego kremu będzie mogło doprowadzić do zaostrzenia objawów tej choroby. Kosmetyki na AZS, w tym krem, stosuje się po to, by załagodzić objawy oraz zadbać o prawidłową kondycję skóry w trakcie leczenia. Z tego powodu preparaty te muszą być bogate w naturalne składniki, które są bezpieczne dla skóry.

Krem na atopowe zapalenie skóry to jedno, a jakie inne preparaty można stosować:

  • maść
  • szampon
  • mazidło
  • balsam
  • olejek
  • pianka
  • płyn
  • emulsja
  • żel

Atopicin zestawKrem na atopowe zapalenie skóry Atopicin i inne produkty z tej serii

Krem na atopowe zapalenie skóry z firmy Atopicin, to doskonały wybór dla skóry suchej, wrażliwej, atopowej, ze skłonnością do alergii.

Są trzy rodzaje:

  • krem na dzień
  • krem na noc
  • krem pod oczy i na powieki

Wszystkie trzy kremy mają działanie: nawilżające, natłuszczające, zmniejszające uczucie pieczenia, świądu, łagodzące podrażnienia.

  • Krem na dzień Atopicin – zawiera składniki aktywne typu: IBR Dragon (ekstrakt ze smoczego owocu), masło shea, olej konopny, olej z glistnika, ekstrakt z lukrecji, kwas mlekowy. Świetnie radzi sobie ze skórą atopową, można go stosować nawet 4 razy dziennie, ponieważ jest bardzo łagodny, a tym samym skuteczny.
  • Krem na noc Atopicin – zawiera np.: masło cupuacu, skwalan roślinny, olej z awokado, olej z ogórecznika, ekstrakt z nasion winogron. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się go jeden raz, na noc.
  • Krem pod oczy i na powieki Atopicin – można nim smarować obszar pod oczami oraz powieki. Znajdziemy w nim m.in.:  skwalan roślinny, olej śliwkowy, kofeinę, kwas hialuronowy, olej z ogórka, olej lniany, ekstrakt z arniki górskiej. Można go stosować nawet 4 razy dziennie, w zależności od potrzeb. Krem jest bardzo delikatny i bezpieczny dla oczu.

Z serii Atopicin są także:

  • szampon
  • balsam do mycia ciała
  • balsam natłuszczający do ciała
  • mazidło do suchej skóry
  • olejek myjący do twarzy

Dermokosmetyki te bazują na naturalnych preparatach roślinnych. Mają też np.: betainę, mocznik, alantoinę, pantenol. Są w nich różne oleje i wiele innych cennych składników dzięki, którym tak świetnie działają.

Co mówią o nas klienci:

opiniaEgzema to trudna to wyleczenia choroba. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Niestety na początku leczenia przez nieuwagę korzystałam z kiepskich kosmetyków. Nie wiedziałam, że one zaostrza objawy choroby. Później, gdy to się potwierdziło dostałam krem do skóry atopowej na dzień Atopicin, który miał dużo naturalnych i prostych składników. Pomógł mi on w złagodzeniu objawów i też w naprawieniu działania tego nienaturalnego produktumówi pani Zofia z Gdyni

opiniaStosowanie naturalnych kosmetyków na AZS z firmy Atopicin, naprawdę pomaga. Objawy są złagodzone, skóra bardzo dobrze nawilżona i odżywiona. Od początku stosuję taki krem na noc i balsam Atopicin, które mają dużą ilość składników pochodzenia naturalnego. Polecam, jeśli ktoś ma problem z wyborem właściwego preparatumówi pani Katarzyna z Wrocławia

opiniaMam problemy ze skórą pod oczami, znajomy, który się orientuje, polecił mi krem pod oczy i na powieki Atopicin. W końcu wyglądam jak człowiek, bo skóra nie jest czerwona, ani podrażniona i mnie nie swędzimówi pani Joanna z Łańcuta

Krem na atopowe zapalenie skóry jest jednym z kosmetyków, które stosuje się w leczeniu tej choroby. Wybierając krem musimy zwrócić uwagę, aby posiadał on właściwości lecznicze. W przypadku choroby jaką jest atopowe zapalenie skóry, krem, by spełniał ten warunek musi być bogaty w składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Nie może on także zawierać szkodliwych związków.

Atopicin krem na dzień

 ATOPICIN
BALSAM DO SKÓRY ATOPOWEJ ZAMÓW!

FAQ

1. Dlaczego krem na atopowe zapalenie skóry nie powinien zawierać składników zapachowych?

Składniki zapachowe mogą wywołać niepożądane skutki dla skóry. Wiele z nich działa drażniąco i sprawia, że na ciele pojawiają się objawy alergii. Krem na atopowe zapalenie skóry ma za zadanie złagodzić objawy egzemy, a nie wywoływać nowe podrażnienia. Jeśli stosujesz naturalny krem, atopowe zapalenie skóry zostanie złagodzone, a rozwój zmian skórnych zahamowany. Z tego powodu w leczeniu tej dolegliwości, poleca się stosowanie kosmetyków do skóry atopowej, opartych na naturalne składniki, które są bezpieczne, np. Atopicin.

2. Dlaczego skład, jaki ma krem na atopowe zapalenie skóry jest taki ważny?

AZS to choroba skóry, która objawia się poprzez swędzenie oraz suchość skóry. Objawy te są bardzo uciążliwe. AZS atakuje głównie dzieci, dlatego też tak ważne jest to, by stosować preparaty, które załagodzą objawy, odżywią i natłuszczą skórę oraz nie podrażnią jej. To właśnie w tym celu stosuje się naturalne kosmetyki na AZS. Krem bogaty w składniki naturalne, będzie bezpieczny dla skóry, która potrzebuje delikatnego traktowania.

3 Czy można wyleczyć AZS stosując tylko naturalny krem do skóry atopowej?

W leczeniu tego schorzenia nie wystarczy naturalny krem. ponieważ AZS jest dolegliwością trudną do wyleczenia. Terapia opiera się na kilku metodach i wiąże się także z odpowiednio dobraną profilaktyką, unikaniu czynników drażniących. Z uwagi na to, że AZS jest chorobą skórną, której leczenie jest wymagające, zaleca się stosowanie naturalnych kosmetyków, które załagodzą objawy i są bezpieczne dla skóry.


Bibliografia:

1. Joanny Narbutt, Rafała Pawliczak, Atopowe Zapalenie Skóry, Termedia, 2019
2. Czarnecka-Operacz M.: Sucha skóra jako aktualny problem kliniczny. Post. Derm. Alerg. 2006, XXIII (2): 49–56
3. R. Nowicki, Atopowe zapalenie skóry. Poradnik lekarza praktyka, Medical Education, 2017
4. Martini MC., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
5. Urban E., Dermatologia. Diagnostyka różnicowa, 2014

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =