Site Loader

Trądzik różowaty leki bez recepty

efekt terapii antytrądzikowej

Trądzik różowaty jest coraz bardziej powszechnie występującą chorobą skóry. Częstość jej występowania wynika ze współczesnego trybu życia, w którym to powszechnie obecny jest stres, jedzenie w pośpiechu, spożywanie nadmiernej ilości kawy, brak wypoczynku i inne czynniki. Trądzik różowaty rozwija się na skutek przewlekłego stanu zapalnego skóry. Ujawnia się najczęściej na obszarze centralnej części twarzy, jednakże może wystąpić ponadto za uszami, na ramionach, a także dekolcie.

Kogo dotyka problem trądziku różowatego?

Jest to choroba osób dorosłych, najczęściej kobiet w wieku od 30 do 50, a nawet 60 lat. Dotyka głównie, kobiet gdyż podłoże choroby tkwi także w zaburzeniach w gospodarce hormonalnej. To właśnie u kobiet hormony podlegają większej ilości czynników, takich jak menstruacja, ciąża i inne. Wielość elementów wpływających na uaktywnienie się określonej choroby, powoduje także konieczność zastosowania do leczenia terapii, złożonej z wielu połączonych ze sobą sposobów działania. Czasami okazuje się, że podjęcie kilku działań wpłynie na ustąpienie symptomów choroby, jednakże bardzo często potrzeba podjęcia wielu czynności leczniczych, poświęcenia czasu i bardzo ważnej w tym schorzeniu cierpliwości.

Polecamy poczytać również o naturalnej terapiihttp://chorobatarczycy.net.pl/tradzik-rozowaty-leczenie-ziolami/

Rozpocznij leczenie zaraz po diagnozie

Jak w przypadku każdej choroby, najlepsze efekty osiągnąć można gdy leczenie rozpocznie się w pierwszej fazie rozwoju jednostki chorobowej. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest udanie się do lekarza dermatologa, który określi przyczyny powstania choroby i zaleci odpowiednią terapię. Jednakże rozwiązaniem pośrednim w tym zakresie jest skorzystanie z dostępnych leków bez recepty. Pamiętać należy także o tym, że każde rozwiązanie pośrednie powinno być skonsultowane z lekarzem dermatologiem. Pierwsze zmiany pojawiające się na skórze nie są tak znaczące, w związku z tym, czasami udaje sie zwalczyć początki trądziku z wykorzystaniem maści i kremów dostępnych bez recepty.

W przypadku choroby takiej jak trądzik różowaty leki bez recepty, charakteryzujące się dużą skutecznością powinny zawierać metronidazol. Jest to bardzo powszechny składnik preparatów leczących określoną jednostkę chorobową. Zawartość składnika w kremach, a także w żelach nie przekracza stężenia około od 0,75% do 1,00%. Składnik ten obecny jest także w formie doustnej wykorzystany do stosowania w przypadku leczenia ogólnoustrojowego w dawce 250-500 mg.

Ponadto lekarstwa przeznaczone do walki z trądzikiem różowatym zawierają także kwas azelainowy. Głowny cel tego składnika to przede wszystkim usuwanie grudek oraz krostek. W preparatach na trądzik różowaty zawarte są także tetracykliny, doksycykliny, a ponadto inne makroilidy. Określone środki wykazują się wyjątkową skutecznością jednakże są to antybiotyki. W związku z tym na rynku aptecznym, trudno jest znaleźć środki bez recepty, które by takie substancje zawierały. Ponadto w lekach bez recepty na trądzik różowaty znajdziemy wiele witamin, najczęściej z grupy B oraz K, kwas askorbinowy, a także wiele wyciągów roślinnych bogatych w antyoksydanty. W przypadku leczenia jednostki chorobowej takiej jak trądzik różowaty leki bez recepty powinny zawierać także takie substancje, które charakteryzować się będą właściwościami kojącymi oraz rozluźniającymi.

Preparaty apteczne

Wśród preparatów aptecznych bez recepty wymienić można także kortykosteroidy. Stosowanie tych środków powinno być konsultowane z lekarzem dermatologiem. Gdyż nadmierne stosowanie tych środków, szczególnie w nieodpowiedniej fazie rozwoju choroby może doprowadzić do odwrotnego efektu i powodować działanie drażniące.

Pamiętać należy o tym, że każdą terapię można a nawet należy uzupełniać o elementy takie jak prawidłowa dieta, a także zmian szkodliwych nawyków. Należy w takim przypadku zrezygnować ze spożywania pikantnych potraw, które działają na skórę drażniąco. Ważna jest także troska o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz unikanie sytuacji stresujących. Ważną kwestią jest unikanie narażania skóry na działanie promieniowania słonecznego, wiatru oraz mrozu. Konieczna staje się także rezygnacja z używek takich jak alkohol, papierosy oraz kawa. Stosowanie preparatów bez recepty nie zawsze przyniesie oczekiwane efekty, dlatego też przy trądziku różowatym trzeba działać kompleksowo.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 7