Site Loader

Dlaczego Laser Vectus jest najskuteczniejszym urządzeniem na rynku? – Depilacja laserowa Gdynia

laser vectus

Depilacja laserowa jeszcze kilkanaście lat temu była zabiegiem, prawie wyłącznie, zarezerwowanym dla przedstawicielek płci pięknej. Współcześnie, trend ten mocno się zmienia i również mężczyźni, coraz powszechniej udają się na laserowe usuwanie owłosienia. Spośród różnych urządzeń do tego stosowanych, najczęściej wybieranym i polecanym przez specjalistów ze świata kosmetologii oraz medycyny estetycznej jest laser Vectus. Jeśli jesteś zainteresowany jego zasadą działania, wskazaniami do jego zastosowania oraz ewentualnymi przeciwwskazaniami, koniecznie przeczytaj nasz krótki artykuł na jego temat. Zapraszamy wszystkich do lektury.

Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus – jaka jest zasada działanie depilującego tego urządzenia?

depilacja tułowiaLaser Vectus jest laserem diodowym i jego działanie usuwające niechciane włosy wynika z tak zwanego, efektu fototermolizy. Co jednak kryje się pod tą, bądź co bądź, profesjonalną nazwą?

Tak więc depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus opiera się na niszczeniu komórek włosa odpowiedzialnych za jego wzrost oraz odrastanie dzięki podgrzaniu ich do wysokiej temperatury generowanej przez fale światła wysyłaną przez laser. Niszczący charakter, co ważne zaznaczenie, dzięki odpowiedniemu dobraniu parametrów pracy lasera dotyka tylko i wyłącznie komórek depilowanych włosów. Inne tkanki pozostają nienaruszone, dzięki czemu laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera Vectus charakteryzuje się pełnym, niespotykanym w przypadku innych metod, bezpieczeństwem.

Depilacja Laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera Vectus – jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?

Depilacja laserowa może być podzielona zasadniczo na dwie grupy zabiegów. Są to odpowiednie:

 • Depilacja laserowa estetyczna – depilacja, której wskazaniem jest chęć poprawienia urody w wyniku usunięcia nieestetycznie wyglądających włosów, rosnących w różnych okolicach ciała. Przykładami wskazań do takiej depilacji są na przykład włosy na męskiej klatce piersiowej, wąsik pod nosem u kobiet, czy depilacja włosów łonowych u przedstawicieli obu płci.
 • Depilacja laserowa higieniczna – depilacja, której wskazaniem jest chęć zminimalizowania prawdopodobieństwa zapadnięcia na infekcję dróg moczowo-płciowych oraz zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu potu generowanego przez ciało. Sens wykonywania takich zabiegów opiera się na założeniu, iż włosy są siedliskiem bakterii, w tym bakterii chorobotwórczych.

Więcej o zabiegu Palomar Vectus: https://www.cosmopolitan.pl/uroda/17831/depilowac-czy-nie-oto-wskazania-do-depilacji-laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera Vectus – przeciwwskazania.

Choć laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem przedstawianego przez nas lasera Vectus jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, to jak każda procedura medyczna ma swoje przeciwwskazania. Spośród nich można wymienić między innymi:

 • Choroby nowotworowe skóry – nie prowadzono bowiem badań nad bezpieczeństwem wykorzystania laserowego usuwania owłosienia w tej specjalnej grupie pacjentów.
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią – powód jest podobny jak punkt wyżej.
 • Stany zapalne skóry – laser Vectus pomimo tego, że nie ingeruje w tkanki inne niż włosy, może wywoływać pewne podrażnienie skóry, szczególnie objętej procesem zapalnym.
 • Choroby skóry – laser Vectus, podobnie jak wyżej, skórę taką może drażnić, a tym samym nasilać objawy jej choroby.

Podsumowując, laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera Vectus jest zabiegiem bardzo skutecznym, efektywnym oraz w pełni bezpiecznym zabiegiem. Posiada on jednakowoż swoje przeciwwskazania, a tym samym przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja lekarska.  

Post Author:

10 Replies to “Dlaczego Laser Vectus jest najskuteczniejszym urządzeniem na rynku? – Depilacja laserowa Gdynia”

 1. Szukam dobrego gabinetu z laserem vectus. Czytałam już nie tylko tutaj, że to bardzo skuteczny laser do depilacji. Zna ktoś dobre miejsce?

  1. To w mieście Gdynia jest taki gabinet Clinica Cosmetologica, tam na 100% używają Vectusa, moja sąsiadka tam była

 2. Usuwanie owłosienia laserem pewnie kosztuje syte miliony… nie rozumiem jaki jest sens tego, przecież dobre maszynki kosztują do 20 zł

  1. to wcale nie jest takie drogie jak piszesz, depilacja laserem jest coraz bardziej przystępna cenowo, poza tym policz sobie ile takich maszynek kupisz przez 5 lat i zobaczysz jakie to drogie tak naprawdę

 3. ja to wszystkie zawsze sie boje i taki laser vectus na usuwanie owlosienia troche mnie przeraza, chyba bym nie zrobila czegos takiego

  1. nie ma czego sie bac, depilacja laserem vectus jest bezbolesna i trwa zaledwie 20 minut poza tym vectus jest najskuteczniejszy na rynku

 4. Jeny jak ja niecierpie depilowania pach… chyba sobie zafunduje takie usuwanie nadmiernego owlosienia 😀 A wy macie jakies najgorsze miejsca, ktorych nie lubicie?

  1. Ja nie cierpię depilować okolic bikini… wyginanie ręki na boki, nie widzisz co robisz, masakra… ale chyba trochę bym się wstydziła depilacji laserem w tym miejscu…

 5. A jak taki laser vectus ma sie do zdrowia? Nie ma jakis przeciwwwskazan do depilacji laserowej, efektow ubocznych, nic?

  1. Są przeciwwskazania do depilacji laserowej, np ciąża, cukrzyca itp. W dobrym gabinecie przed zabiegiem powinni Ci o wszystkim opowiedzieć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − = 68