Laserowe usuwanie blizn, pieprzyków i znamion

Pieprzyki – ma je każdy z nas, jednak nie wszystkie są groźne i nie wszystkie szpecą nasze ciało. Blizny z kolei nigdy nie wyglądają dobrze i mamy ochotę ukryć je przed całym światem. Wśród starszych pokoleń funkcjonuje przeświadczenie, że zmian skórnych nie należy ruszać, bo można sobie w ten sposób zaszkodzić, obecnie jednak w wielu salonach medycyny estetycznej możemy spotkać się z zabiegiem laserowego usuwania znamion. Czy taki zabieg jest bezpieczny? Kto powinien się na niego zdecydować?

Pieprzyki – bezpiecznie jest je usuwać

Zmiany skórne przybierają różną postać, pieprzyki to jedna z najpowszechniejszych zmian. Często usuwamy je ze względów kosmetycznych, zwłaszcza, jeśli przybierają wyjątkowo ciemną i wypukłą postać. Usuwanie pieprzyków ma jednak znacznie głębsze znaczenie, niż względy estetyczne. Znamiona dysplastyczne wykazują dużą skłonność do zezłośliwienia, wczesne usunięcie pieprzyka może więc ratować nasze życie!

Po co usuwać blizny?

Nieco inaczej wygląda kwestia blizn. Ich obecność na naszym ciele nie tylko przypomina o przykrym wydarzeniu (jak wypadek, czy operacja), ale też powoduje duży dyskomfort psychiczny.  Usuwanie blizn nie jest więc uzasadnione z dermatologicznego punktu widzenia, ale z psychologicznego – jak najbardziej. Pozbycie się blizny – zwłaszcza takiej, która istnieje w bardzo widocznym dla otoczenia miejscu – to wyzbycie się kompleksów i zyskanie większej pewności siebie. Po co skazywać siebie na samotność? Czasem nawet taki zabieg poprawia komfort życia, niektóre zgrubiałe blizny wywołują bowiem uczucie napięcia i ciągnięcia przy każdym ruchu.

Metoda laserowa – najlepszy sposób na usuwanie znamion

Jeszcze kilka lat temu usuwanie znamion wiązało się z poważnym zabiegiem chirurgicznym, pobytem w szpitalu, długim okresem gojenia się rany i rekonwalescencji. Pacjenci obawiali się bólu, powstania nowych blizn, długiego gojenia się rany, różnego rodzaju powikłań. Dziś wszystkie te obawy można zignorować, ponieważ laserowe usuwanie pieprzyków, blizn i innych znamion skórnych pozwoliło na szybkie, bezbolesne pozbycie się problemów.

Zabieg laserowego usuwania znamion jest niezwykle precyzyjny, dzięki czemu zwykle wystarcza jedno jego zastosowanie, by całkowicie pozbyć się niechcianego pieprzyka. Stosowanie znieczulenia miejscowego oraz szybki przebieg usuwania zmiany (zwykle około godziny) pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć stres pacjenta. Niewątpliwą, ogromną zaletą stosowania lasera do usuwania blizn i pieprzyków jest brak krwawiącej, głębokiej rany – nie powstają więc nowe blizny, a okres gojenia jest bardzo krótki i wynosi – w zależności od wielkości i umiejscowienia zmiany – od kilku dni do paru tygodni. Równie ważne jest to, że zabieg, przeprowadzany metodą laserową, jest zabiegiem bezdotykowym, nie występuje ryzyko zakażenia wirusem HIV, czy żółtaczką.

Laserowe usuwanie blizn, pieprzyków i znamion
4.8 (96.67%) 6 votes

One comment on “Laserowe usuwanie blizn, pieprzyków i znamion

  • My laserowo usuwaliśmy znamię u dwuletniego dziecka i możemy tę metodę polecić. Ale najważniejsze jest to, by dziecko było albo jak najmłodsze, albo jak najstarsze. Bo jak się trafi w okres, że już wie, że może się bać, to jest megakłopot, zwłaszcza gdy zabiegi muszą być powtarzane, a często jest to cała seria. I zaczyna się „zabawa” w chowanego, więc lepiej tak do dwóch lat i wtedy laseroterapia jest super.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>