Site Loader

Skuteczny sposób na przebarwienia skóry

Zmagając się z przebarwieniami na skórze trafimy zapewne na mnóstwo różnych metod, które jednak jedna po drugiej będą nas zawodzić. Usunięcie przebarwień, niezależnie od tego wskutek czego powstały, jest bowiem niezwykle trudnym zadaniem. Częstą, lecz nie jedyną przyczyną przebarwień, są promienie słoneczne. Często również zbyt duże nagromadzenie barwnika, czyli melaniny, pojawia się z powodu zmian hormonalnych.

Jak usunąć przebarwienia?

przebarwieniaBez wątpienia, gdy tylko pojawią się przebarwienia, dobrze jest jak najszybciej skonsultować się ze specjalista. W tym celu koniecznie należy udać się do kliniki medycyny estetycznej. W takich bowiem klinikach wykonuje się terapię cosmelanem. Jest to obecnie zdecydowanie najskuteczniejsza forma walki z przebarwieniami na skórze.

Co to jest cosmelan?

Jest to środek, który wpływa na proces produkcji melaniny w ludzkiej skórze. Dokładniej rzecz ujmując, hamuje on ten proces, poprzez bezpośredni wpływ na tyrozynę, hormon, dzięki któremu powstaje melanina. Hamując tyrozynę, cosmelan zmniejsza ilość melaniny, przez co kolor skóry wraca do normy.

Sprawdź także: Zabiegi kosmetyczne polecane dla cery naczyniowej

Przebieg terapii

Jak w przypadku każdej terapii, na początku musi być diagnoza .W tym przypadku diagnozuje się przebarwienia. Nie każdy bowiem wie, że istnieje wiele przebarwień. Różnią się one pod względem wyglądu, ale również są powodowane przez różne czynniki. Terapia powinna być ściśle dopasowana do typu przebarwienia. Jeśli chodzi o cosmelan, jest on skuteczny w przypadku najpopularniejszych przebarwień, czyli tych powstałych od Słońca, czy też z powodu zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Gdy już zostanie postawiona diagnoza, można rozpocząć terapię. Na początku, należy dokładnie oczyścić twarz, czy też inne miejsce, w którym pojawiły się przebarwienia. Równie ważne jak oczyszczenie jest odtłuszczenie skóry w miejscu przebarwień. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przejść do nałożenia specjalistycznej maseczki cosmelan. Jej terapeutyczne działanie należy przerwać po kilku godzinach poprzez umycie twarzy wodą.

W dalszej kolejności, pacjent samodzielnie nakłada cosmelan na skórę, tym razem w formie maści. Terapia powinna trwać do 3 miesięcy. Czasami jest to krótszy okres. O tym, ile będzie trwała terapia decyduje lekarz jeszcze przed jej rozpoczęciem. Tym nie mniej, również już podczas terapii trzeba na bieżąco pokazywać się lekarzowi, aby mógł on sprawdzić, czy wszystko przebiega zgodnie z planem.

Skuteczny sposób na przebarwienia skóry
5 (100%) 1 vote

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 − 77 =