Site Loader
Jak pozbyć się trądziku - 3 najlepsze metody!

Jak pozbyć się trądziku – 3 najlepsze metody!

Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się trądziku? Przetestowałeś już wszystkie kosmetyki, ale to nadal nie przyniosło oczekiwanych rezultatów? Skuteczne leczenie trądziku nie opiera się tylko na stosowaniu kosmetyków – trzeba wiedzieć także, jak wybrać odpowiednie. Ale to i tak nie załatwi sprawy. Poznaj nasze wskazówki, jak wyleczyć trądzik, nie szkodząc sobie przy tym.

Problemy z trądzikiem – jakie kosmetyki kupować?

Skoro wspomnieliśmy już o kosmetykach, może warto od nich zacząć i wspomnieć, czym kierować się przy ich wyborze.

Prawidłowa pielęgnacja skóry trądzikowej bazuje na używaniu kosmetyków:

  • przeznaczonych do cery trądzikowej,
  • z naturalnym składem,
  • od sprawdzonego, zaufanego producenta.

Dobrym przykładem skutecznego preparatu jest serum na trądzik Sevolium. Spełnia on wszystkie trzy powyższe kryteria, przez co mamy pewność, że jest produktem bezpiecznym dla naszej cery. Idealnie sprawdzi się w codziennej pielęgnacji wymagającej skóry trądzikowej, ponieważ mimo właściwości przeciwzapalnych, nie wysusza skóry. Krem na trądzik powinien mieć w składzie jak najwięcej składników pochodzenia roślinnego, dzięki czemu leczenie trądziku przebiegnie bez podrażnień i zaczerwienień.

Domowe sposoby zwalczające trądzik

W walce z trądzikiem dobrą metodą jest także stosowanie 2% roztworu kwasu salicylowego, który cechuje się działaniem antybakteryjnym. Można kupić go w każdej aptece i jest niedrogi, można więc stosować go tak często, jak tylko tego potrzebujemy. Używanie tego kwasu jest bardzo proste – wystarczy rozprowadzić jego odpowiednią ilość na waciku kosmetycznym i wsmarować w oczyszczoną, suchą skórę.

Równie skutecznym sposobem, pomagającym pozbyć się trądziku jest wykonywanie na twarz okładu z rumianku. Rumianek znany jest ze swoich leczniczych właściwości, a również zwalcza podrażnienia i stany zapalne

Dla takiego okładu można wykorzystać zioła kupione w aptece lub sklepie zielarskim albo pozbierać kwiatki na dworze, jeśli mamy taką możliwość. Rumianek należy zalać wrzątkiem i poczekać 20 minut. Następnym krokiem jest wykonywanie kompresów na twarz. Dla cery trądzikowej można wykorzystać także sok z pietruszki lub aloesu i przecierać nimi twarz tak, jak robi się to tonikiem. To także skuteczne metody na trądzik i ich regularne stosowanie szybko przynosi pozytywne efekty.

Nie przeszkadzaj skórze!

Sposoby na pozbycie się trądziku to nie tylko wskazówki, co należy robić, ale też pokazanie i uświadomienie, jakich czynności należy się wystrzegać podczas walki z cerą trądzikową. Nieprzestrzeganie tych zasad prowadzi do tego, że żadne porady dotyczące tego, jak skutecznie leczyć trądzik, po prostu nie będą działać. Najważniejszą zasadą, którą trzeba zapamiętać jest to, by nigdy i pod żadnym pozorem nie wyciskać pryszczy. Chociaż czasem bardzo kusi, trzeba umieć się od tego powstrzymać.

Wyciskanie pryszczy to nic innego jak roznoszenie zarazków po całej twarzy i wywoływanie stanów zapalnych na skórze

W najgorszym przypadku, wyciskanie pryszczy może prowadzić do infekcji, która nawet po szybkiej reakcji i leczeniu może pozostawić na skórze widoczne blizny i przebarwienia.


Bibliografia

1. Placek W., Romańska‑Gocka K., Grzanka A., Leczenie miejscowe trądziku, Przegl. Dermatol., 2011
2. J. Szepietowski, M. Kapińska-Mrowiecka, A. Kaszuba, A. Langner, W. Placek, H. Wolska, Ł. Matusiak, Trądzik zwyczajny: patogeneza i leczenie, Konsensus Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Przegląd Dermatologiczny, 2012
3. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postępy higieny i medycyny doświadczalnej, 2010
4. Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa, 2011

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1