Site Loader
Powiększanie ust - jak wygląda wizyta kwalifikacyjna?

Powiększanie ust – jak wygląda wizyta kwalifikacyjna?

Obecnie metody medycyny estetycznej nie są jedynie dostępne dla gwiazd telewizyjnych, ludzi estrady oraz milionerów. Zabiegi takie, jak liposukcja czy powiększanie ust są dostępne dla szerokiego grona konsumentów. Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu, na czym dokładnie polega powiększanie ust kwasem hialuronowym i jakie są przeciwwskazania oraz środki ostrożności związane z tym zabiegiem?


Jakie jest najbardziej naturalne powiększanie ust?

Od wieków wykorzystywane były różne metody optycznego powiększania ust – podkreślanie czerwieni wargowej lub stosowanie kapsaicyny, która podnosiła przepływ krwi przez czerwień wargową i eksponowała usta jeszcze wyraźniej. Patrząc na dostępne metody takie jak przeszczep tkanki tłuszczowej lub stosowanie implantów, to zdecydowanie najlepszą i najbardziej zgodną z fizjologią organizmu jest powiększanie lub wypełnianie ust kwasem hialuronowym.

 

To właśnie deficyt tego cennego wielocukru odpowiedzialny jest za starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek oraz utratę koloru, konturów oraz objętości czerwieni wargowej. Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego okazuje się o 40% trwalsze i o wiele bardziej dokładne od wymienionych wyżej metod

Co poprzedza zabieg modelowania ust?

Kwestią nadrzędną w kontekście powiększania ust jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu. W tym celu należy udać się do gabinetu lekarskiego – dermatologicznego, medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Specjaliści Ci nie tylko wiedzą, jak powiększyć usta, ale i mają wiedzę i możliwości kwalifikacji pacjentów lub leczenia ewentualnych powikłań. Dodatkowo wszyscy lekarze zabiegowcy zobowiązani są do posiadania ważnej polisy OC. Wizyta kwalifikacyjna poprzedzające powiększanie ust składa się z dokładnego wywiadu lekarskiego i badania przedmiotowego.

Zobacz efekty przed i po powiększania ust

Powiększanie ust

 

W trakcie wizyty kwalifikacyjnej określane są ewentualne przeciwwskazania, takie jak:

  • ciąża,
  • niedobory i zaburzenia odporności,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • cukrzyca,
  • nadwrażliwość na składniki preparatów kwasu hialuronowego.

Oprócz takowej kwalifikacji określany jest dokładny plan wykonania zabiegu oraz to, jakie i w jakiej ilości zastosowane będą zastrzyki z kwasu hialuronowego. Celem wizyty jest również ocena oczekiwań pacjenta oraz dokładne określenie, jaki jest spodziewany kształt ust po wykonaniu zabiegu.

 

Po umówieniu się na termin, pacjent otrzymuje konkretne zalecenia tyczące się nie stosowania w dniu zabiegów gorących kąpieli, sauny oraz odstawienia leków przeciwkrzepliwych w ciągu trzech dni poprzedzających zabieg. Pacjent otrzymuje również informacje, jakie powikłania może mieć wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Zobacz również wypełnianie kwasem hialuronowym

Powiększanie ust z zastosowaniem hialuronianu – czego mogę się spodziewać?

Przede wszystkim – natychmiastowego efektu. Na ogół, wypełnienie ust widoczne jest już po wykonaniu zabiegu. Dla uwidocznienia dokładnego konturu i wizyty kontrolnej konieczne będzie odczekanie do trzech dni, aby ustąpił ewentualny obrzęk oraz zaczerwienienie. Zabiegi kwasem hialuronowym gwarantują modelowanie i powiększanie ust do roku czasu. Aktualnie nie ma informacji, aby wstrzykiwanie kwasu hialuronowego było szkodliwe. Jest to naturalny składnik, który występuje w tkance podskórnej i czerwieni wargowej. Badania pokazują, że jest to najbezpieczniejsza i najtrwalsza metoda modyfikacji wyglądu ust na rynku.


Bibliografia

1. J. Holle: Chirurgia plastyczna, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 1996
2. Gerhard Sattler, Uliana Gout, Wypełniacze – ilustrowany przewodnik kliniczny, Warszawa 2018
3. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 + = 86