Site Loader
naturalna blondynka ciągnie swoje włosy

Skuteczne wzmocnienie włosów – najlepsze zabiegi na wypadanie włosów

WYPADANIE WŁOSÓW JAKO PROBLEM POWSZECHNY

Wypadające włosy to powszechnie spotykany problemem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Domowe sposoby pielęgnacyjne często nie pomagają w uzyskaniu gęstych i zdrowych włosów. Często stają się przy tym słabe, cienkie czy matowe. Jak wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu? Istnieje wiele sposobów, jak poradzić sobie z tym problemem. Warto zaufać nauce i oddać się pod opiekę specjalistów. Oto kilka pomysłów popartych badaniami.

JAKIE SĄ PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW?

Wypadanie włosów może mieć różny charakter. Warto zauważyć, że proces utraty włosów jest różny u obu płci. Mężczyźni często tracą włosy w określonych miejscach, np. na skroniach. U kobiet zaś występuje głownie przerzedzenie. Warto zwrócić uwagę, że przyczyna mogła pojawić się w niedalekiej przeszłości.

Według lekarzy medycyny estetycznej, ludzie często nie łączą utraty włosów z prawdziwą przyczyną. Włosy zaczynają wypadać zazwyczaj po upływie około 3–6 miesięcy od pojawienia się czynnika sprawczego. Źle zbilansowana dieta dieta, brak witamin, przemęczenie, nadmierny stres to również przyczyny wypadania włosów. Problem ten może być uwarunkowany genetycznie lub pojawić się wśród osób, u których występują zmiany hormonalne.

JAK WZMOCNIĆ WŁOSY? OD CZEGO ZACZĄĆ?

Chcąc rozwiązać omawianą bolączkę wypadających włosów, należy namierzyć jej przyczynę. Powodów osłabienia kondycji włosów może być tyle, ile osób zmagających się z problemem. Dlatego bardzo ważnym krokiem jest diagnoza. Bezsprzecznie najlepsze efekty uzyskać można uzyskać poprzez profesjonalne zabiegi. Warto więc udać się do specjalisty, który po serii pytań, skieruje na ewentualne badania lub dalsze konsultacje.

Dowiedz się więcej na temat problemu wypadających włosów: http://drkonczalska.pl/arts/problem-wypadajacych-wlosow/

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY – METODA NA WYPADAJĄCE WŁOSY

Mezoterapia to zabieg na wzmocnienie włosów polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednio dobranymi lekami. Ich wybór uzależniony jest od efektu, który chce się uzyskać. Chcąc zatrzymać wypadanie włosów należy użyć specjalnie dobranych substancji o działaniu kompleksowo odżywiającym włosy. Leki o działaniu przeciwzapalnym, witaminy i składniki mineralne pomogą przy:

 • pobudzeniu wzrostu nowych włosówblondynka czesze włosy
 • odżywieniu włosów
 • wzmocnieniu cebulek.

Mezoterapia może być zarówno kuracją, jak i działaniem profilaktycznym. Osobom chcącym poprawić kondycję włosów poleca się mezoterapię bezigłową, polegającą na pobudzanie cebulek i łodyg włosów poprzez podanie leków w formie fal ultradźwiękowych przenikających do głębszych warstw skóry. Osoby, które ciepią na poważniejsze zmiany powinny zastosować mezoterapię igłową , czyli nastrzykiwanie skóry głowy wspomnianymi wyżej preparatami. Druga z metod jest mniej komfortowa, ale zdecydowanie bardziej skuteczna. Zabieg w tej formie polecany jest szczególnie osobom:

 • z niewłaściwą dietą
 • z wysokim poziomem stresu
 • zmagającym się z łysieniem (zwłaszcza androgenowym czy plackowatym)
 • ze zmianami hormonalnymi, np. kobietom w czasie ciąży czy karmienia piersią.

Efekty mezoterapii w postaci poprawy kondycji i struktury włosów, a także pojawienia się nowych – tzw. baby hair – nie są natychmiastowe. Zabieg należy powtarzać. Ich ostateczna częstotliwość oraz ilość zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, a także zaleceń lekarza. Najczęściej zabieg jest dwufazowy:

 • wyleczenie stanów chorobowych połączone z regeneracją cebulek włosa i skóry głowy
 • podtrzymanie osiągniętych efektów.

REGENERACJA WŁOSÓW PRZY POMOCY PEPTYDOWEJ TERAPII WŁOSÓW

Ten zabieg na regeneracje włosów jest nowością, a jego formuła jest oparta na kwasie hialuronowym i siedmiu peptydach. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w dwutygodniowych odstępach. Zaleca się cztery powtórzenia. Poleca wszystkim bez względu na płeć. Regeneracja włosów jest zauważalne już po dwóch miesiącach kuracji. Peptydowa terapia włosów działa również na:

 • pobudzenie krążenia i poprawienie ukrwienia skóry głowy
 • wzmocnienie włosów przed przeszczepem i po nim.
 • powstrzymanie wypadania włosów
 • przyspieszenie odrastania włosów
 • pogrubienie i zagęszczenie włosów
 • rewitalizację mieszków włosowych.

WEWNĘTRZNE WZMOCNIENIE WŁOSÓW

Należy pamiętać, że przyjmowanie suplementów diety wzbogaconych w witaminy oraz mikro- i makroelementy może pomóc wypadającym włosom, skórze i paznokciom przed czy po zabiegu. Na rynku jest wiele firm oferujących swoje produkty. Należy zwrócić uwagę na ich skład. Suplementy powinny zawierać witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B6, B12, witaminy z grupy antyoksydacyjnej, czyli A, C i E. Bardzo ważnym składnikiem jest również biotyna, cynk czy żelazo. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, należy zwrócić na ilość wyżej wymienionych składników w danym preparacie. Im wyższe stężenie, tym lepiej. To zagwarantuje wzmocnienie włosów.

Post Author:

3 Replies to “Skuteczne wzmocnienie włosów – najlepsze zabiegi na wypadanie włosów”

 1. Dobrze, że wymieniliście tutaj przyczyny wypadania włosów, bo naprawdę spektrum jest różne. Najlepiej wybrać się na jakąś diagnozę.

 2. Jak czytam o tych zabiegach to wydają się bardzo interesujące. Ciekawe jak faktycznie sprawdzają się do regeneracji włosów 🙂

 3. Ja jednak będę preferować domowe sposoby na wzmocnienie włosów. Myślę, że jak ktoś dba o siebie cały czas to raczej nie będzie mieć problemów z wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1