Site Loader
wypadanie wlosow 2

Wypadanie włosów – kompendium

wypadanie wlosowWypadanie włosów to naturalny proces, który dotyczy przeciętnie 5-10% wszystkich włosów na głowie. Niestety, wiele osób boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego włosy wypadają, jak rozpoznać ten problem oraz jak sobie z nim radzić.

Dlaczego wypadają włosy – przyczyny problemu

Dlaczego wypadają włosy? Jest to pytanie często zadawane w gabinetach specjalistów, zajmujących się problemami tego typu.

karolina-formelaTo pytanie słyszę w moim gabinecie niemal codziennie. Odpowiedź jest złożona i często niejednoznaczna. Kobiety i mężczyźni skarżą się na wypadanie włosów, przyczyny jednak mogą mocno się różnić zależnie od osoby. Leczenie również będzie inne w każdym przypadku – inaczej będziemy postępować przy wypadaniu włosów spowodowanym złą dietą, a inaczej przy wypadaniu polekowymmówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Wypadanie włosów może mieć różnorakie podłoże. Kilka najczęstszych przyczyn przedstawiamy w poniższej tabelce.

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW
Zaburzenia hormonalne Hormony kory nadnerczy, hormony tarczycy, hormony płciowe – to trzy podstawowe grupy hormonów, przy których zbyt małym lub zbyt dużym wydzielaniu pojawiają się problemy z nadmiernym traceniem włosów. Podstawowe czynniki, jakie mają tutaj wpływ, to: silny stres, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, niezdrowy styl życia.
Ciąża Wypadanie włosów po ciąży wiąże się z wahaniami hormonów płciowych. W czasie ciąży kobiety często cieszą się pięknymi włosami. Jest to zasługa wysokiego poziomu estrogenów. Po porodzie poziom tych hormonów gwałtownie spada i przyczynia się do wypadania włosów oraz ogólnego pogorszenia się ich stanu. Po kilku miesiącach sytuacja zwykle samoczynnie wraca do normy i włosy zaczynają odrastać.
Niewłaściwa dieta Niezbędnym warunkiem dobrego stanu włosów jest prawidłowe odżywienie organizmu. Jeśli nie zapewnimy wszystkich niezbędnych składników odżywczych, stanowiących budulec włosów, cebulki zaczną się osłabiać, a włosy coraz częściej będą wypadać. Szczególną uwagę należy zwracać na zawartość w diecie białka, aminokwasów, cynku oraz żelaza.
Agresywna stylizacja włosów Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane ich osłabieniem mechanicznym. Codzienne czesanie się w kucyk lub kok nadweręża skórę głowy, osłabia, a nawet przyczynia się do zaniku mieszków włosowych. Im ciaśniejsze upięcie, tym bardziej szkodzi włosom. Również stylizacja z użyciem wysokiej temperatury osłabia włosy. Zbyt częste farbowanie oraz trwała ondulacja także przyczyniają się do wypadania włosów.
Choroby skóry głowy Czasami wypadanie włosów jest spowodowane chorobami. Najczęściej związane są one z zarażeniem grzybami, które umiejscawiają się w okolicy mieszków włosowych i powodują plackowate wyłysienia na skórze głowy. Wypadanie włosów u dziecka często jest właśnie spowodowane grzybicą. Innym problemem skóry głowy są stany zapalne, które hamują wzrost włosów. Stan zapalny może nieodwracalnie niszczyć cebulki i skutkować permanentnymi wyłysieniami.
Niektóre leki Wypadanie włosów może wynikać z działania ubocznego niektórych leków. Są to leki cytostatyczne i immunosupresyjne. Zagrożenie dla mieszków włosowych stanowią także leki przeciwzakrzepowe oraz kardiologiczne. Kolejną grupą leków, która może powodować wypadanie włosów są hormony, zawarte w lekach przeciwtarczycowych oraz w środkach antykoncepcyjnych.

Wypadanie włosów – objawy

Wypadanie włosów jest dość łatwe do rozpoznania. W początkowym okresie nie zauważamy żadnych objawów w lustrze.

Nasze obawy może wzbudzić zwiększenie ilości włosów w wannie podczas kąpieli lub po skorzystaniu z prysznica

Dużo więcej włosów możemy znaleźć także na szczotce lub grzebieniu. Warto pamiętać, że utrata ok. 50-100 włosów dziennie to jeszcze norma. Problem pojawia się, gdy tracimy ich znacznie więcej. Gdy proces postępuje, włosy na głowie wyraźnie się przerzedzają. Najpierw zauważamy, że kucyk jest znacznie cieńszy, a później może dochodzić nawet do pojawiania się przerzedzeń, prześwitów oraz łysych placków na głowie.

delpos-zestaw-kosmetykow

DELPOS
ZESTAW NATURALNYCH DERMOKOSMETYKÓW NA WYPADANIE WŁOSÓW KUP TERAZ

Domowe sposoby na wypadanie włosów i specjalistyczne zabiegi

Domowe sposoby na wypadanie włosów mogą przynieść zadowalające rezultaty, pod warunkiem, że wykażemy się wytrwałością w ich stosowaniu. Świetnie sprawdzają się tabletki na włosy, które zawierają szereg niezbędnych dla wzrostu włosów witamin i minerałów. Po kilku miesiącach stosowania, włosy stają się wyraźnie gęstsze.

Kupując witaminy na włosy, warto zawsze dokładnie sprawdzić skład preparatów i wybierać te, które mają jak najwięcej substancji aktywnych, a nie posiadają wypełniaczy

Dobrym pomysłem jest również zadbanie o prawidłową dietę, która zapewni włosom składniki budulcowe. Można ją uzupełnić, stosując zioła na włosy w formie naparów. Dobrze sprawdzi się np. pokrzywa, skrzyp polny, łopian lub tatarak. By poprawić kondycję włosów, dobrze jest ograniczyć stres i wprowadzić świadomą pielęgnację włosów.

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty na wypadanie włosów, o których szerzej mówimy w kolejnym akapicie

Coraz popularniejsze stają się specjalistyczne zabiegi przeciw wypadaniu włosów, takie jak chociażby przeszczepy włosów, czy mezoterapia. Są to zabiegi, na które trzeba przygotować większe kwoty pieniędzy. Dodatkowo, należy liczyć się z tym, że są to zabiegi inwazyjne i nie zawsze przynoszą trwałe efekty.

Wypadanie włosów – naturalne kosmetyki

Wypadanie włosów można skutecznie zahamować nie tylko poprzez działanie od wewnątrz, ale także poprzez zewnętrzne wzmacnianie struktury włosów. Należy zrezygnować z obciążających kosmetyków, zawierających wielkocząsteczkowe polimery.

verdelabCiągły rozwój przemysłu kosmetycznego, idący w stronę coraz bardziej zaawansowanych – lecz jednocześnie sztucznych – rozwiązań, spowodował, że nieświadomie, przy nieprzemyślanym doborze kosmetyków do włosów, możemy pogorszyć stan zdrowia włosówmówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Szkodliwe działanie na włosy wywierają także kosmetyki na bazie alkoholu. Dobrym wyborem jest ciągła edukacja i pogłębianie swojej wiedzy na temat naturalnych składników aktywnych, które najlepiej i najbezpieczniej wzmacniają cebulki włosowe i same włosy. Profesjonaliści oraz osoby, które pokonały wypadanie włosów polecają, by w pierwszej kolejności zmienić szampon.

Rozpoznałam u siebie wypadanie włosów i postanowiłam udać się z moim problemem do specjalisty. W gabinecie polecono mi świetny szampon na wypadanie włosów – Delpos. Zaczęłam go stosować kilka miesięcy temu i widzę piękne rezultaty. To zasługa dobrego składu, który bazuje na substancjach aktywnych pozyskiwanych naturalnieopowiada pani Izabela z Tarnowa

Kolejnym krokiem w walce o piękne włosy jest stosowanie wcierki na porost włosów o potwierdzonym działaniu. Najlepiej sprawdzają oczywiście produkty o naturalnym i bezpiecznym składzie.

Poza działaniem składników aktywnych, sam proces wcierania, wmasowywania preparatu w skórę głowy, wpływa na poprawę stanu włosów.

Masowanie skóry poprawia jej ukrwienie i stymuluje cebulki włosowe. Poprawia także wchłanianie składników aktywnych.

Nigdy nie stosowałam wcierki do włosów. Nigdy nie interesowałam się świadomą pielęgnacją włosów. Przełom nastąpił, gdy odstawiłam antykoncepcję hormonalną i zauważyłam zwiększone wypadanie włosów. Postanowiłam temu przeciwdziałać i kupić jakiś preparat na wypadanie włosów. Za radą przyjaciółki sięgnęłam po wcierkę do włosów o bogatym, naturalnym składzie Delpos, co na wypadanie włosów u mnie podziałało rewelacyjnie. Wciąż staram się świadomie pielęgnować włosy i pogłębiać swoją wiedzę, ale ten pierwszy krok był dla mnie najważniejszymówi pani Malwina z Torunia

Poznaj kosmetyki przeciw wypadaniu włosów Delpos

delpos-zestaw-kosmetykowWypadanie włosów można zahamować na wiele sposobów – jednym z nich jest stosowanie naturalnych dermokosmetyków.

Doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z zestawu Delpos:

Te trzy kosmetyki zostały opracowane specjalnie tak, by działać jednocześnie, zapewniając kompleksowe odżywienie, wzmocnienie oraz pielęgnację.

Naturalne składniki, takie jak: kofeina, ekstrakt z kory chinowej, guarany, żeń-szenia oraz miłorzębu japońskiego w połączeniu z betainą i witaminą B3 – tworzą niezwykle skuteczne remedium na problem, jakim jest wypadanie włosów

Dodatkowym plusem zestawu Delpos jest fakt, iż nie posiadają one szkodliwych substancji takich jak SLS, EDTA, czy PEG. Pomimo swojego delikatnego działania są one skuteczną bronią w walce w wypadającymi włosami.

Wypadanie włosów – podsumowanie

Wypadanie włosów nie musi być powodem do kompleksów. Znając przyczyny oraz objawy, można nauczyć się walczyć z tym problemem. Połączenie odpowiedniego odżywiania, suplementacji niezbędnych składników pokarmowych, a także świadomej pielęgnacji z użyciem naturalnych kosmetyków pozwala zahamować łysienie i rozpocząć drogę do uzyskania pięknych, gęstych włosów.

delpos-zestaw-kosmetykow

DELPOS
ZESTAW NATURALNYCH DERMOKOSMETYKÓW NA WYPADANIE WŁOSÓW KUP TERAZ

FAQ:

1. Jakie są skuteczne sposoby na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów może być skutecznie zatrzymane dzięki użyciu odpowiedniej kuracji specjalnie przeznaczonymi do tego kosmetykami. Seria trzech preparatów Delpos to celna odpowiedź na bolączki każdego, kto zmaga się z problemem wypadania włosów. Starannie opracowana, naturalna receptura, przy regularnym stosowaniu przez miesiąc – pozwala na nowo cieszyć się zdrowymi, pięknymi włosami. W ich składzie nie znajdziemy obciążającej, agresywnej i szkodliwej na dłuższą metę chemii.

2. Jak rozpoznać, że wypadanie włosów jest nadmierne?

Wypadanie włosów objawia się zwiększeniem ilości włosów na szczotce po czesaniu oraz w wannie po kąpieli. Z czasem włosy stają się przerzedzone, słabe, mogą pojawić się łyse placki. Gdy wypadanie włosów przekracza 100 włosów dziennie, warto zacząć przeciwdziałać łysieniu i zacząć stosować odpowiednie kosmetyki, najlepiej te, które w swoim składzie zawierają jak najwięcej substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Warto sprawdzić, czy szampon, który zamierzamy kupić zawiera związki takie, jak: betaina, ekstrakt z nagietka lekarskiego czy olejek z mięty pieprzowej.

3. Czy zioła na włosy przynoszą pożądane efekty?

Zioła na włosy, pite w formie naparów, mają doskonały wpływ na stan włosów. Ważne, by stosować je codziennie, najlepiej w połączeniu z dobrymi kosmetykami do pielęgnacji włosów o przebadanym, naturalnym składzie. Na włosy świetnie wpływają pokrzywa, skrzyp polny, łopian lub tatarak. Można stosować je również bezpośrednio na włosy – np. w formie płukanek.

4. Jakie wcierki wypadanie włosów są najlepsze?

Najlepsze i najbezpieczniejsze dla delikatnej skóry głowy są wcierki do włosów o naturalnym składzie. Nie powodują one podrażnień, za to w połączeniu z masażem skóry głowy, skutecznie pobudzają cebulki i mobilizują włosy do intensywnego wzrostu. Szczególnie warte polecenia są te wcierki, które zawierają substancje takie, jak: keratyna roślinna, mocznik, olej jojoba i olej z czarnuszki.


Bibliografia

1. Matysek-Nawrocka M., Bernat M., Koziarski M.: Trychologia kosmetyczna jako metoda diagnozy oraz leczenia wybranych schorzeń skóry głowy i włosów, Lublin 2018
2. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003
3. Kozłowska U., Łysienie i problemy pielęgnacyjne włosów: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa, 2010
4. Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015
5. Sekita-Pilch M.: Dlaczego włosy wypadają? Przyczyny, sposoby zapobiegania i nowoczesne metody leczenia wypadania włosów, Wydawnictwo Diagnosis, Białystok, 2016

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 20 = 27