Site Loader
Trądzik różowaty

Co na trądzik różowaty?

Zaczerwieniona twarz spowodowana pojawieniem się trądziku różowatego dotyczy ponad połowy społeczeństwa. Trądzik różowaty wbrew powszechnej opinii nie pojawia się wyłącznie u osób w okresie dojrzewania. Może pojawić się także w latach po sobie następujących, na przykład w okresie menopauzy. Zaczerwienienie twarzy nigdy nie wygląda korzystnie, aczkolwiek są sposoby, aby z tym walczyć.

Trądzik różowaty objawy

Trądzik różowaty pojawia się najczęściej w okolicach twarzy, w szczególności w okolicach nosa oraz policzków. Jego główną cechą pojawienia się na twarzy jest zmiana temperatury, stres, jak również czynniki genetyczne i zwiększona produkcja łoju.
Trądzik różowaty objawia się przede wszystkim:

 • zarumienieniem na twarzy,
 • widocznymi na twarzy naczynkami,
 • krostami i wypryskami,
 • trwałymi zaczerwienieniami.

Ważna kwestią jest to, iż pierwsze zaczerwienienie na twarzy może pojawić się nawet na kilka lat przed trwałymi zmianami skórnymi. W związku z czym nie należy bagatelizować zmian na skórze i w odpowiedni sposób zadać o jej pielęgnację

Trądzik różowaty leczenie

Wyróżnia się cztery postaci trądziku różowatego, a mianowicie: rumieniowo-teleangiektatyczną, grudkowo-krostkową, guzowatą, jak również oczną. Zaczerwieniona skóra twarzy wymaga odpowiedniego leczenia. Bowiem leczenie trądziku różowatego jest uzależnione przede wszystkim od stadium zaawansowania choroby.

Bardzo duże znaczenia ma w takim przypadku profilaktyka, ponieważ to właśnie ona pozwala na zatrzymanie trwałych zamian skórnych

Trądzik różowaty leczy się preparatami poprawiającymi krążenie, jak również takimi, które przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz wpływającymi na barierę ochrony naskórkowej.

Zatem na zaczerwienienie na twarzy z pewnością odpowiednimi zabiegami będą:

 • laseroterapia, który nagrzewając naczynko, powoduje jego obkurczenie i zamknięcie,
 • dermabrazja, która ściera mechanicznie komórki naskórka sprawiając, iż skóra staje się gładka i pełna blasku,
 • kriochirurgia, która polega na niszczeniu chorej tkanki poprzez zamrażanie.

Bibliografia

1. A. Czarnecka, J. Tymicka, Trądzik różowaty–postacie kliniczne i leczenie, Postępy Dermatologii i Alergologii, 2005
2. Culp B., Scheinfeld N., Rosacea: a review. P.T., 2009

Post Author:

4 Replies to “Co na trądzik różowaty?”

 1. Z trądzikiem różowatym udało mi się dopiero uporać za pomocą zabiegu laserem, a możecie mi wierzyć na słowo, że próbowałam już wszystkiego. Zabieg miałam wykonany w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica za pomocą lasera VariLite. Wykonałam nim 5 serii. Do tej pory po trądziku nie ma nadal ani śladu:) Odkąd udało mi się go usunąć, codziennie smaruję twarz kramami na trądziki różowaty, a by zapobiec nawrotowi.

 2. Ja już zaczynam się poddawać w tej nierównej walce z trądzikiem różowatym. Jak tylko uda mi się chodź minimalnie pozbyć tego dziadostwa to zaraz wraca z zwiększoną siłą… Może powinnam spróbować tej dermabrazji na trądzik różowaty, ale kurcze nie wydaje mi się aby to była bezpieczna metoda.

 3. Hmm może zmiana diety pomoże na pozbycie się tego trądziku różowatego. Muszę się zacząć zdrowo odżywiać i przestać jeść ostre posiłki.

 4. Instrukcja do pozbycia się trądziku różowatego: 1.unikanie alko 2.zrezygnowanie ze słodyczy 3. unikanie pikantnego jedzenia 4.zabieg w profesjonalnej placówce kosmetologicznej 5. pielęgnacja skóry kremami. Niestety trądzik różowaty to już raczej zostanie na całe życie i aby mu zapobiegać po takim zabiegu laserowym trzeba właśnie używać dobrych kremów na trądzik i będzie dobrze:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 75 = 76