Site Loader
Oczyszczanie twarzy

Jaki zabieg oczyszczający należy wybrać by mieć piękną cerę

Wielu ludzi zastanawia się jak oczyścić twarz w skuteczny, bezpieczny, dający efekt sposób. Jest wiele możliwości. Bardzo ważna jest codzienna higiena skóry twarzy, przy zastosowaniu kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania, o danej cerze. Należą do niej między innymi toniki, peelingi, maseczki, kremy. Tego rodzaju zabiegi możemy wykonywać samodzielnie, systematycznie we własnym domu. Można również skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej, które wykonują tego rodzaju zabiegi oczyszczające na co dzień.

Typy zabiegów

Peeling Kawitacyjny jest to metoda delikatna, ale też bardzo skuteczna. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się fale ultradźwiękowe

Metoda ta pozwala na pozbycie się wągrów, zaskórników, bakterii, złuszczonego, zrogowaciałego naskórka oraz nadmiaru sebum.

  • Acnelan jest metodą, która polecana jest przede wszystkim osobą o skórze trądzikowej. W tym przypadku sprawdza się najlepiej. Do tego rodzaju zabiegu stosuje się specjalny preparat, który w swoim składzie zawiera kwas migdałowy, kwas szikimowy, kwas salicylowy oraz sodium lepargilate. Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się złuszczonego, zrogowaciałego naskórka, bakterii, wągrów, zaskórników. Skóra po zabiegu staje się widocznie rozjaśniona, promienna. Zabieg oczyszczania twarzy tą metodą jest bardzo skuteczny, bezpieczny, daje duży komfort osobie, która poddaje się temu zabiegowi.
  • Retix C  jest to metoda, podczas której aplikuje się preparaty w głąb skóry takie jak: retinol, witamina C, antyoksydanty. Jest to metoda niemechaniczna, której zadaniem jest oczyszczenie twarzy oraz złuszczenie skóry. Jest ciekawym, dość często wykonywanym zabiegiem oczyszczającym. Jest bezpieczny i skuteczny, daje bardzo dobre rezultaty. Doskonale sprawdza się także w połączeniu z metodą mechaniczną. Wtedy rezultaty są szybciej zauważalne.
  • Geneo+ jest to metoda pobudzająca do pracy, w naturalny sposób proces przebudowy zdolności skóry. W miejsce przeprowadzanego zabiegu dostarczana jest krew, bogata w tlen. Jest to skuteczna, bezpieczna i bardzo delikatna metoda oczyszczania skóry.
  • Mikrodermabrazja jest to mechaniczna metoda, która jest doskonałym sposobem na oczyszczanie skóry twarzy, złuszczania zrogowaciałego naskórka, usuwania zaskórników, wągrów oraz bakterii. Wykonywana jest za pomocą głowicy, która wyposażona jest w specjalnie do tego celu przeznaczone kryształki diamencików. To dzięki nim skóra w sposób mechaniczny może zostać skutecznie oczyszczona.

Można również poddać się zabiegom, które opierają się na oczyszczaniu skóry twarzy za pomocą czterech kwasów. Należy pamiętać, że do każdej cery stosuje się inny rodzaj kwasu

Należą do nich między innymi:

  • Kwas salicylowy – łagodny, przeznaczony dla osób z cerą trądzikową,
  • Kwas pirogronowy – mocniejszy z kwasów, nie jest przeznaczony dla osób o wrażliwej cerze,
  • Kwas glikolowy – najintensywniejszy z kwasów, wnika najgłębiej w skórę, nie jest przeznaczony dla osób o delikatnej cerze,
  • Kwas migdałowy – najłagodniejszy ze wszystkich kwasów, nadaje się do najdelikatniejszej, najbardziej wrażliwej skóry twarzy.

Niezależnie od wybranej przez nas metody warto pamiętać o codziennej higienie i pielęgnacji w domu. Jest to niezbędne i nie wymaga wielkiego wysiłku. Podczas konsultacji specjalistycznej możemy dobrać najodpowiedniejszą metodę zabiegu dla siebie, która spełni nasze oczekiwania.


Bibliografia

1. Kranc R., Farbiszewski R., Kosmetologia. Podstawy naukowe, MedPharm, 2016
2. Kujawski A, Szczepański P., Lasery. Podstawy fizyczne, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa, 1999

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 + = 87