Site Loader

Cienkie włosy – jaki jest najskuteczniejszy sposób na ich wzmocnienie?

Cienkie włosy to kompleks wielu osób. Każdy przecież chciałby mieć gęstą, bujną czuprynę. Nie każdego jednak natura obdarzyła tak hojnie. Na rynku jest pełno różnego rodzaju szamponów czy masek, które mają pomóc. Niestety, zazwyczaj nie są skuteczne, bo włosom potrzeba czegoś więcej. Na szczęście istnieją profesjonalne sposoby na cienkie włosy!

Cienkie włosy? Najlepsza będzie mezoterapia

Cienkim włosom najbardziej pomoże mezoterapia skóry głowy. Polega ona na iniekcyjnym podaniu preparatu zawierającego składniki aktywne. Wykorzystać można koktajl witaminowy (mieszanka składników aktywnych potrzebnych Twojej skórze) lub osocze bogatopłytkowe (pobrane wcześniej od pacjenta). W tym przypadku, zabieg zaczyna się od pobrania krwi. Trafia ona do specjalnej wirówki, pozwalającej uzyskać osocze.

Cienkie włosy u kobiety

Dowiedz się więcej na temat cienkich włosów na:
https://drkonczalska.pl/arts/cienkie-wlosy-sprawdz-jak-poprawic-ich-stan/

Dla uzyskania najlepszych efektów, zabieg należy powtórzyć kilka razy, co około 7 dni. Efekty będą trwałe i widoczne gołym okiem. Mezoterapia skóry głowy to profesjonalny i bezpieczny sposób na cienkie włosy, uznawany przez specjalistów za najlepszy.

Przeciwwskazania do mezoterapii:

  •  ciąża i karmienie piersią,
  •  stany ropne i zapalne skóry, infekcje,
  •  hemofilia, choroby nowotworowe,
  •  alergia na składniki preparatu,
  •  wirusowe zapalenie wątroby,
  •  choroby autoimmunologiczne (m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina układowa, stwardnienie rozsiane, hashimoto, gościec stawowy).

Bezpośrednio przed mezoterapią należy też unikać spożywania alkoholu. Należy też przestrzegać zaleceń profesjonalisty wykonującego zabieg. I cienkie włosy nie będą już naszym zmartwieniem!

Cienkie włosy – przyczyna problemu

Cienkie włosy czy ich nadmierne wypadanie to problemy, które mogą mieć wiele przyczyn, od złej diety po chorobę skóry. Podstawą efektywnego leczenia jest poznanie tej przyczyny. Gdy zdecydujemy się na konsultację z trychologiem (lekarzem specjalistą od włosów i skóry głowy), zleci on nam szereg badań, by wykluczyć schorzenia. Często okazuje się jednak, że cienkie włosy zostały nam, po prostu, zapisane w genach. Nie zawsze jest to wina choroby (chociaż czasem tak i warto ją wykluczyć) czy naszego stylu życia. Istnieją dwa rodzaje włosów –  włosy cienkie i grube. Niektórzy mają te pierwsze. Wtedy właśnie warto skorzystać z zabiegu takiego, jak mezoterapia.

 

Przed zabiegiem mezoterapii warto skorzystać z konsultacji w miejscu, gdzie chcemy go wykonać. Taka wizyta polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i przyjrzeniu się skórze głowy. Celem jest dobranie najlepszego planu kuracji i wykluczenie przeciwwskazań takich, jak alergie. Podczas takiej wizyty może zostać zalecona dalsza, specjalistyczna diagnostyka, wliczając w to badania trychologiczne. Wykluczą one ewentualne choroby skóry głowy i zbadają przyczynę cienkich włosów, co jest ważne w dalszych etapach walczenia z problemem. Zdrowie i bezpieczeństwo są zawsze na pierwszym miejscu.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

98 − = 92