Site Loader
Blizny po cesarce

Blizna po cesarce – jak się jej pozbyć?

Blizna po cesarce to problem estetyczny, z którym zmaga się wiele kobiet. Ze względu na częste komplikacje duża część ciąż nie kończy się porodem siłami natury, a cesarskim cięciem. Kobiety zazwyczaj odczuwają dyskomfort związany z nieestetycznym wyglądem blizny, której gojenie może przebiegać w różny sposób. Obecnie ślady nie są rażąco widoczne, jednak zdarzają się przypadki, gdzie na ranie pojawia się bliznowiec po cesarce, co powoduje zgrubienie blizny po cesarce. Takie zaburzenia gojenia znacznie zwiększają widoczność blizny.

Blizna po cesarce – sposoby na usunięcie

Blizna po cesarce nie jest łatwa do usunięcia, jednak możliwości współczesnej medycyny estetycznej na to pozwalają.

 

Do najbardziej skutecznych metod należą:

  • laser Emerge,
  • mezoterapia,
  • Dermapen.

Indywidualne dobranie któregoś z tych sposobów umożliwia usunięcie szpecącej blizny, nawet jeśli jest to bardzo widoczny bliznowiec po cc. Pierwszym krokiem jest umówienie się na konsultację, na której można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości oraz dobrać odpowiednią metodę usuwania blizny po cesarce.

Więcej informacji na temat blizny po cesarce znajdziesz na:
https://drkonczalska.pl/arts/blizna-po-cesarce-czy-warto-siegnac-po-zabiegi-medycyny-estetycznej-jesli-nic-innego-nie-pomaga/

Blizna po cesarce

Blizna po cesarce – laser Emerge

Bliznę po cesarce można usunąć między innymi za pomocą lasera Emerge. Jego działanie polega na ponownym uszkodzeniu skóry za pomocą wiązki lasera, co pobudza skórę do odbudowy i rozpoczyna prawidłowy proces gojenia przez produkcję włókien kolagenowych. Zabiegi z użyciem lasera Emerge są bezpieczne, ponieważ nie wywołują poważnych skutków ubocznych. Po zabiegu może pojawić się lekki dyskomfort związany z podrażnieniem skóry.

Blizna po cesarce – mezoterapia

Blizna po cesarce może być usunięta również za pomocą mezoterapii. Podczas zabiegu odnowa skóry jest stymulowana przez podawane substancje aktywne i działanie mechniczne. Następuje przebudowa nieprawidłowo zagojonej skóry, co powoduje poprawę jej wyglądu. Nawet twarda blizna po cesarce może być usunięta w tej sposób, mimo że zgrubienie blizny po cesarce utrudnia zabieg.

Blizna po cesarce – Dermapen

Blizna po cesarce jest w tym przypadku usuwana za pomocą podobnego mechanizmu, jednak pojedynczą igłę zastępuje głowica pokryta igiełkami. Nakłuwanie skóry powoduje jej przebudowę, co pozwala na zlikwidowanie blizny.

 

Częste wykonywanie zabiegów cesarskiego cięcia sprawiło, że powszechnym problemem estetycznym u kobiet jest blizna po cc. Zgrubienie tej blizny nie uniemożliwia jednak jej usunięcia. W celu skutecznej likwidacji blizny należy jednak udać się do gabinetu medycyny estetycznej, ponieważ domowe sposoby są tutaj niewystarczające.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 − = 29