Site Loader
Dobre sposoby na wągry

Dobre sposoby na wągry

Zaskórniki, potocznie zwane wągrami, to problem dermatologiczny, z którym boryka się wiele osób i niekoniecznie są to wyłącznie nastolatkowie. Wągry na nosie, czy w innych partiach ciała nie są domeną wieku, lecz wynikają ze specyfiki naszej cery. Najczęściej wągry powstają u osób o cerze przetłuszczającej się lub mieszanej, lecz nie jest powiedziane, że żadna osoba obdarzona cerą suchą nigdy nie będzie zastanawiać się, jak oczyścić twarz z wągrów.

 

Zaskórniki mają postać niewielkich czarnych punkcików. Powstają w wyniku nadmiernej produkcji sebum przez naszą skórę, gdyż wówczas dochodzi do zatykania gruczołów łojowych

Najczęściej pacjenci uskarżają się na wągry na twarzy, lecz wągry na plecach czy wągry na nosie są równie powszechne. Batalia z tą nieestetycznie wyglądającą przypadłością jest trudna, lecz nie jest z góry skazana na porażkę.

Jak pozbyć się wągrów samodzielnie we własnym domu?

Domowych sposobów na usuwanie wągrów jest wiele. Przede wszystkim, w aptekach oraz drogeriach dostępne są preparaty przeciw zaskórnikom.

Maści, żele czy maseczki pomogą złagodzić dolegliwości. Samodzielnie możemy również wykonywać domowe peelingi z owoców i warzyw. Techniki te poprawią kondycję naszej skóry, choć raczej nie pomogą nam pozbyć się problemu ostatecznie i definitywnie

Wielu osobom spędza sen z powiek pytanie jak oczyścić twarz z wągrów, ponieważ to twarz jest naszą wizytówką i chcemy, by prezentowała się promiennie, oraz zdrowo. Trzeba jednak pamiętać, iż wyciskanie wągrów, co niestety wiele osób praktykuje, to nie jest właściwy sposób na wągry. Wręcz przeciwnie, może to prowadzić do pogorszenia sytuacji, gdyż wyciskanie wągrów wywołuje stany zapalne i sprawia, że przenosimy bakterie na kolejne partie skóry.

Sprawdź też: Jaki zabieg oczyszczający wybrać, aby mieć piękną cerę?

Wągry na nosieSkuteczny sposób na wągry

Gdy zawiodą domowe techniki, warto udać się po specjalistyczną pomoc.

Wyjściem z sytuacji może być bowiem medycyna estetyczna i jej metody takie, jak:

Jak pozbyć się wągrów dzięki zabiegom?

Mikrodermabrazja to usuwanie wągrów za pomocą peelingujących diamentów, mających nadzwyczajne właściwości oczyszczające

Dużym zainteresowaniem cieszą się również peelingi chemiczne i kawitacyjne. Te pierwsze wykorzystują kwasy (salicylowy, glikolowy, migdałowy i pirogronowy), zaś te drugie bazują na ultradźwiękach. Z kolei zabieg Acnelan jest podobny do peelingu chemicznego z tym, że oprócz kwasu migdałowego i salicylowego, używa także szikimowego oraz sodium lepargilate. Zabiegi pomogą usunąć, zarówno wągry na plecach, jak i wągry na twarzy.

Efekty zabiegów na wągry

  • głębokie oczyszczenie i wygładzenie skóry,
  • eliminacja zaskórników,
  • zahamowanie nadmiernego wydzielania sebum na twarzy,
  • poprawa ogólnej prezencji oraz formy skóry.

Bibliografia

1. Lenartowicz I., Skin Doctor Biblia zdrowej cery, 2018
2. Stefania Jabłońska, Sławomir Majewski, Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2008

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

35 + = 36