Site Loader
Zabiegi odchudzające ciało

Pomoc w walce z oporną tkanką tłuszczową – skuteczne odchudzanie

Otyłość jest chorobą, która dotyka obecnie dużą część naszego społeczeństwa. Konsekwencją otyłości mogą być różnego rodzaju schorzenia, takie jak zaburzenia gospodarki cukrowej, nadciśnienie tętnicze, dna moczanowa oraz wiele innych. Z tego powodu warto zmienić swój styl życia i w ten sposób zadbać o zdrowie. Niestety, czasami popularne odchudzanie może nie wystarczać. Mimo diety redukcyjnej i wysiłku fizycznego z niektórych miejsc naszego ciała ciężko nam zrzucić tak zwaną oporną tkankę tłuszczową. Szczególnie problematyczne miejsca na naszym ciele to na przykład brzuch, uda i pośladki. Tutaj z pomocą przychodzą nam zabiegi odchudzające.

Zabiegi odchudzające a redukcja tkanki tłuszczowej

Z niektórych miejsc na naszym ciele ciężej nam zgubić tkankę tłuszczową i jest to uwarunkowane genetycznie. Czasem redukcja tkanki tłuszczowej do pożądanego poziomu na danej partii ciała jest niemożliwa. Obecnie mamy możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy gabinetów medycyny estetycznej. Specjalistyczne zabiegi pomogą nam osiągnąć wymarzony wygląd.

Wyróżniamy następujące metody na szybkie odchudzanie:

 • Venus Legacy,
 • Icoone,
 • Maximus Pollogen Legend,
 • Karboksyterapia Reology2,
 • Endermologia LPG.

Aby wiedzieć, jaki zabieg odchudzający przyniesie nam zadowalające efekty, musimy wiedzieć czym się one charakteryzują

Venus Legacy to skuteczne odchudzanie

Zabieg polega na wytwarzaniu ciepła przez urządzenie, które wnika w tkanki głębokie naszej skóry. Powoduje to regenerację naszej skóry, zwiększenie jej jędrności, a jednocześnie zmniejszenie obwodów naszego ciała. Dużą zaletą proponowanego zabiegu jest jego bezbolesność, a efekty możemy obserwować tuż po jego wykonaniu. Zabieg zmniejszy nam cellutit i zredukuje poziom tkanki tłuszczowej. W celu utrwalenia efektów poleca się wykonanie 8-10 zabiegów.

Icoone – szybkie odchudzanie

Icoone jest kolejną propozycją na walkę z tkanką tłuszczową. Jego działanie jest błyskawiczne – wyszczupla, ujędrnia, może unosić pośladki. Opiera się na masażu endermologicznym przy pomocy głowic masujących. Dodatkowo usuwa z naszego organizmu toksyny, a także wzmacnia naszą skórę. Jest to z pewnością ciekawa propozycja na skuteczne odchudzanie.

karolina-formelaWysoka skuteczność masaży drenujących spowodowała ciągłe prace nad doskonaleniem tych technologii. W ten sposób powstał zabieg Icoone, gdzie zostało połączone działanie mechaniczne z wyszczuplającym wpływem lasera diodowego i silną lampą LED.  Efekty są wzmocnione, nie występuję rozciągnięcie skóry.  Icoone jest przeznaczony dla pacjentów z lekką nadwagą. Pomoże również w walce z cellulitem i wiotką skórątwierdzi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Maximus Pollogen Legend – bezbolesny zabieg na odchudzanie

Maximus jest urządzeniem firmy Pollogen Legend. Wykorzystuje aż trzy skuteczne metody na walkę z niechcianym tłuszczykiem – Voluderm Hybrid Energy, TriPollar Dynamic Muscle oraz TriFractional

Pozwala to na wniknięcie w głąb skóry i działanie na czterech poziomach: naskórku, skórze właściwej, tkance właściwej i mięśniach. Dzięki temu dochodzi do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, poprawy napięcia skóry oraz drenażu limfatycznego. Działanie urządzenia jest często opisywane jako przyjemne, a sam zabieg jest na tyle krótki, że nie zaburza naturalnego rytmu dnia.

Karboskyterapia Reology2 – skuteczny zabieg odchudzający

Pomoc w walce z oporną tkanką tłuszczowąKarboksyterapia to kolejny zabieg na odchudzanie. Metoda ta polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, dzięki czemu dochodzi rozszerzenia naczyń krwionośnych i rozbijania tkanki tłuszczowej. Proces usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu jest znacznie przyspieszony. Należy pamiętać, że zabieg jest przeprowadzany przy pomocy igły, także może powodować nieznaczny dyskomfort.

Więcej o zabiegach odchudzających przeczytasz tutaj: http://drkozicka.pl/arts/skuteczne-sposoby-na-redukcje-tkanki-tluszczowej/

Endermologia LPG – nasza szansa na odchudzanie

Endermologia LPG jest rodzajem masażu powodującym rozbijanie tkanki tłuszczowej. Poprawia się również jędrność skóry. Zabieg jest dość często wybierany przez pacjentów ze względu na wysoką skuteczność w modelowaniu wymarzonej sylwetki. Po tym zabiegu możemy się spodziewać potrójnego efektu – wygładzenia cellulitu, ujędrnienia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej.

Przy stosowaniu powyższych zabiegów należy jednak pamiętać o pewnych zasadach:

 • W celu utrzymania efektów zazwyczaj wymagane jest wykonanie serii zabiegów,
 • Najlepsze efekty będą widoczne u osób, które na co dzień prowadzą zdrowy tryb życia,
 • Po zastosowaniu zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii nie można zapominać o zdrowej diecie.

Jeśli będziemy sobie zdawać sprawę z tego, że skuteczność zabiegów zależy także od naszego sposobu żywienia, efektami  pracy w gabinecie medycyny estetycznej będziemy mogli się cieszyć jeszcze długo po zabiegu.


Bibliografia</h4
1. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
2. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019
3. Głowacka A., Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów, 2013.
4. Tomaszewicz V, Chrzanowska M, Klawe JJ., Wybrane składniki mineralne w żywności o istotnym znaczeniu dla terapii antycellulitowych, 2014

Post Author:

8 Replies to “Pomoc w walce z oporną tkanką tłuszczową – skuteczne odchudzanie”

 1. Ja Wam polecę skuteczne odchudzanie ciała! Nie żreć słodyczy, tłuszczu i zacząć się ruszać. O to cała recepta, a nie jakieś dziwne zabiegi.

  1. Co za bezsens. Otyłość jest bardzo skomplikowanym problem i czasem nie wszystko da się załatwić dietą redukcyjna czy ćwiczeniami. Dla niektórych takie zabiegi usuwające tłuszcz to jedyna opcja.

 2. Znam to o czym tu piszecie… Dieta redukcyjna, a z tyłka nic nie schodzi… Takie zabiegi usuwające tłuszcz wydają się kuszące, ale pewnie są strasznie drogie…

   1. Ciężko jest odpowiedzieć wprost. Zabiegów usuwających tłuszcz jest kilka rodzajów i zależnie od organizmu i ilości tłuszczu trzeba wykonać ileś tam powtórzeń. Najlepiej pójść do gabinetu na darmową konsultację.

 3. Dobrze, że są coraz nowocześniejsze metody usuwania tłuszczu. Kiedyś możliwa była tylko liposukcja, która jest skomplikowanym zabiegiem z długą rekonwalescencją.

 4. Byłem na kilku zabiegach usuwania tkanki tłuszczowej i każdy absolutnie każdy kto ma problemy z swoim ciałem powinien sobie coś takiego zafundować. Niestety jest pewna społeczna presja związana z wyglądem i niektórzy tego nie wytrzymują.

 5. Wow, jak czytam o tym wszystkim to widać, że nauka idzie do przodu. Kto by pomyślał, że będzie możliwa nieinwazyjna liposukcja bez skalpela 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 + = 23