Site Loader

Co na zmarszczki mimiczne?

Co na zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się w tych okolicach na twarzy, gdzie nasza skóra nieustannie pracuje – załamuje się i wygładza, co jest spowodowane mimiką twarzy podczas rozmowy czy wyrażania różnych emocji. Są to więc zmarszczki, których nie da się uniknąć, a w delikatnych okolicach (np. pod oczami) mogą pojawić się już po dwudziestym roku życia.

 

Do zmarszczek mimicznych zaliczamy nie tylko te w okolicy oczu (tzw. kurze łapki), są to także zmarszczki na czole (poziome i pionowe), czy zmarszczki wokół ust (górnej wargi lub tzw. zmarszczki palacza).

Aby nasza skóra na twarzy wyglądała jak najdłużej młodo i aby zmarszczki mimiczne pojawiły się jak najpóźniej, istotna jest odpowiednia jej pielęgnacja – my polecamy testowany dermatologicznie krem

W gabinetach medycyny estetycznej

Oprócz codziennej kosmetyki twarzy, na jaką możemy sobie pozwolić we własnym domu, coraz bardziej popularne stają się regularne zabiegi w gabinetach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej.

Ich forma może być bardziej pielęgnacyjna, np. peelingi, maseczki czy działanie różnymi urządzeniami, ale także zabiegi małoinwazyjne polegające na iniekcji odpowiednich preparatów wygładzających zmarszczki, zawierających popularną toksynę botulinową czy znany większości kwas hialuronowy

W celu wygładzenia zmarszczek a także liftingu skóry stosowane są również nowoczesne sprzęty medyczne, wykorzystujące różne technologie, tj. laser frakcyjny, fale radiowe. Dużą popularność zyskało w ostatnim czasie także osocze boagtopłytkowe pozyskiwane z własnej krwi pacjenta, które jest bardzo naturalną metodą.

W zaciszu domowym

Ale jeśli ktoś boi się zastrzyków albo nie chce poddawać się zabiegom na urządzeniach, po których konieczny jest okres rekonwalescencji, co na zmarszczki mimiczne może jeszcze zastosować? Jeszcze jedną metodą, która dość, że jest nieinwazyjna, skuteczna i można ją stosować w zaciszu domowym, jest stosowanie specjalistycznych kremów przeciwzmarszczkowych o kompleksowym działaniu oraz całkowicie naturalnych. Taki krem na zmarszczki nie tylko zagwarantuje wygładzenie zmarszczek mimicznych, ale także przywróci odpowiednią sprężystość, gładkość, nawilżenie i odżywienie skóry. Te efekty będą możliwe tylko dzięki wyciągom i ekstraktom roślinnym, zawartym w takim kremie, np. z ruszczyka kolczastego, kwiatów lawendy, pąków czy eleuterokoka kolczastego. Dlatego ważne jest, aby dobrze czytać etykiety, zanim sięgnie się po odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy.


Bibliografia

1. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się, 2002
2. Bogusławski, W., Mimika, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa, 1965

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 + = 32