Site Loader
Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełnianie kwasem hialuronowym – jaki jest współczesny eliksir młodości?

Tkanka łączna traci włókna kolagenowe, co powoduje pojawienie się pierwszych zmarszczek. Jest to naturalną konsekwencją starzenia się skóry spowodowaną utratą kolagenu i elastyny, które odpowiadają za gęstość i jędrność skóry. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się u niektórych kobiet już po 18 roku życia. Dbanie o zdrowie i odpowiednia pielęgnacja skóry spowalniają proces starzenia się, lecz nie zatrzymają go. Sprawdzonym sposobem na utrzymanie pięknego wyglądu jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym lub botoksem. Jest to bardzo popularny zabieg, gdyż na przykład wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym może spowodować, że twarz będzie wyglądać o kilka lub kilkanaście lat młodziej. Coraz więcej kobiet chce zachować młodzieńczy wygląd i decydują się na ten zabieg lub na wypełnianie zmarszczek botoksem.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy - wypełnianieKwas hialuronowy jest jednym ze składników skóry, które odpowiadają o poziom nawilżenia i jędrność. Uzupełnienie jego niedoboru poprawi i zregeneruje skórę i jej naturalne procesy nawilżania. Obecnie jest coraz więcej salonów kosmetycznych, które wykonują wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg jest stosowany na okolice doliny łez, bruzd nosowo-wargowych, czoła i na kurze łapki. Kobiety najczęściej decydują się na wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Istnieje małe ryzyko wystąpienia objawów alergii, dlatego nie jest wymagana wcześniejsza próba uczulenia, gdyż jest preparatem syntetycznym. Pomimo to, kwas hialuronowy na zmarszczki nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest niemożliwe również wtedy, gdy klientka ma aktywną opryszczkę lub stany zapalne skóry.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to wstrzyknięcie implantu, który likwiduje fałdy skórne, dzięki czemu powraca promienny i zdrowy wygląd twarzy. Podczas zabiegu używane są znieczulenia w formie kremu, którym wcześniej smarowany jest obszar zabiegowy. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym odbywa się za pomocą cienkiej igły, aby ból był możliwie jak najmniejszy. Najczęściej efekty są widoczne zaraz po zabiegu i nie ma po nich żadnych komplikacji i można wrócić do codziennych zajęć. Po zabiegu zaleca się unikać słońca i nagrzewania, na przykład na solarium lub saunie, przez okres dwóch tygodni.

Botoks na zmarszczki – czy jest skuteczny?

Drugim eliksir młodości wielu kobiet to botoks na zmarszczki, czyli toksyna botulinowa, która działa tak jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Wygładza zmarszczki mimiczne przez blokowanie poszczególnych nerwów tkanek. Wypełnianie zmarszczek botoksem to unieruchomienie impulsów między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek mimicznych. Wiele kobiet boi się powstania maski lub efektu nie naturalnego uniesienia brwi lub ich opadnięcia. Ważne jest, aby na zabieg wybrać się do specjalisty lub eksperta w tej dziedzinie, co zapewni że będzie on bezpieczny, a efekty zadowalające i długotrwałe. Efekty widoczne są po trzech dniach i mogą się utrzymać kilka miesięcy. Zabiegu nie można wykonać gdy u klientki występuje alergia na toksynę botulinową lub gdy kobieta jest w ciąży lub w okresie laktacji. Ważne jest, by decydując się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym lub botoksem skonsultować to z ekspertem w tej dziedzinie, czyli z dermatologiem, który poinformuje nas o ewentualnych zagrożeniach i przeciwwskazaniach.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 − = 31