Site Loader
Grzybica pachwin powikłania

Powikłania grzybicy pachwin

Grzybica pachwin to choroba dotykająca szczególnie mężczyzn. Jest to choroba, na którą narażeni są szczególnie ci mężczyźni, którzy latem noszą obcisłe ubrania, nieprzepuszczające powietrza. Zwiększenie ryzyka zapadnięcia na tę chorobę występuje szczególnie wówczas, gdy mężczyzna ma cukrzycę lub gdy ma nadmiernie wysoką wagę. 

 

Jest to uciążliwa w przebiegu choroba, trudno się leczy, trudno z nią funkcjonować. Praktycznie niweluje ona możliwość uprawiania seksu ze względu na samopoczucie psychiczne partnerki, ale także ze względu na to, że jest to schorzenie przenoszone przez dotyk.

Należy więc wiedzieć, że już jednorazowy stosunek może zakończyć się przeniesieniem grzybów, wywołujących to schorzenie na partnerkę – narażamy ją przez to nie tylko na samo przejście przez schorzenie, ale także na powikłania przy grzybicy pachwin

Podstawowe objawy grzybicy pachwin

Jeśli widzimy, że na naszej skórze pojawiają się łuszczące zmiany oraz jeśli czerwone lub brązowe plamy, wówczas na pewno coś jest nie tak i powinniśmy zgłosić się do dermatologa, który zaordynuje nam leczenie farmakologiczne i wyśle do specjalistów, którzy będą mogli dokładnie zbadać stan skóry pod kątem rozmaitych możliwych do wystąpienia powikłań. Badania dokonuje się przy użyciu wodorotlenku potasu. Lekarze oceniają, czy faktycznie mamy do czynienia z grzybicą, czy może jest to jednak wyprzenie bakteryjne, z którym grzybica pachwin bywa czasami mylona. Czasami także zwyczajny łupież rumieniowy może być mylony z grzybicą pachwin. Typowym objawem grzybicy pachwinowej jest odczucie świądu. Jeśli towarzyszą mu dodatkowego pęcherzyki ropne, wówczas koniecznie należy zwrócić uwagę na stan swojego zdrowia.

Jakie są przyczyny powstawania grzybicy pachwinGrzybica pachwin powikłania

Na powstawanie choroby składa się wiele czynników, należy jednakże zaznaczyć, że jest to choroba o podłożu grzybiczym. Należy więc dokładnie wiedzieć w jaki sposób grzyby mogą pojawić się w pachwinach oraz jak nie dopuszczać do powstawania sprzyjającego im środowiska. Jak wspomniano wyżej, szczególnie przyjaznym środowiskiem do powstawania i rozwoju grzybów jest wysoka temperatura oraz wysoka wilgotność powietrza w obrębie pachwin. Dlatego można się domyślać, że grzybice atakują najchętniej latem, gdy warunki pogodowe doprowadzają do zaparowania ciała pod ubraniem.

Należy więc nosić wygodne, przewiewne i wchłaniające pot ubrania

Do czego może doprowadzić nieleczenie grzybicy pachwin

Ignorowanie pierwszych objawów oraz nieleczenie w pełni już rozwiniętej grzybicy pachwin może doprowadzić do sytuacji, w której powstaną liczne, groźne dla zdrowia powikłania grzybicy pachwin. Należy do nich między innymi bakteryjne zapalenie penisa. Ignorowana grzybica może rozlewać się na całe podbrzusze, tworząc nieestetyczne, swędzące zmiany na skórze. Czasami także może dojść – w przypadkach ignorowania grzybicy – do powstawania rozległych ognisk rumieniowo-zapalnych. W skrajnych przypadkach grzybica dociera do okolic lędźwiowo-krzyżowych. Inne możliwe powikłania po grzybicy pachwinowej to zakażenie drożdżakowe, które doprowadza do zmian wysiękowych w pachwinach. Wówczas choroba przybiera już postać przewlekłą.


Bibliografia

1. S. Jabłońska, S. Majewski, Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, Warszawa, 2005
2. Czelej J., Praktyczny poradnik homeopatyczny, Medyk, Warszawa 1998

Post Author:

2 Replies to “Powikłania grzybicy pachwin”

  1. Jak się nie będzie leczyć grzybicy pachwin, to efekt będzie taki, że choroba będzie się rozprzestrzeniać i grzybica zaatakuje kolejne części ciała. Poza tym co to za pomysł, takie choroby jak grzybica same nie przechodzą, więc lepiej skupić się na tym, żeby jak najszybciej je wyleczyć, a nie na tym co może się stać, gdy tego nie uda się zrobić.

  2. Generalnie grzybica atakuje wszystkie części ciała, w których są narażone na pot i trudno dostępne do umycia. Dlatego też pojawia się grzybica pachwin, bo pachwiny to właśnie takie miejsca, gdzie często jest ciepło i brudno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3