Site Loader
Depilacja laserowa

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej.

W codziennym pędzie do osiągnięcia idealnego ciała, zapominamy o tym, co jest najważniejsze – naszym zdrowiu. Opalamy się więc na zbyt ciemny kolor, przemęczamy i przeciążamy stawy korzystając z siłowni, katujemy się coraz to bardziej restrykcyjnymi dietami. Warto zastanowić się nad konsekwencjami także w wypadku depilacji ciała.

Depilacja laserowa jako zabieg nowoczesny i bezpieczny

Wśród licznych metod usuwania zbędnego owłosienia ciała znajduje się depilacja przy użyciu wiązki lasera. Jest to metoda stosunkowo nowa, gdyż w powszechnym użyciu jest dopiero od lat 80. XX wieku, jednak jest uważana za metodę nieinwazyjną i bezpieczną.
W skrócie rzecz ujmując polega ona na zniszczeniu cebulki włosa przy pomocy lasera. Jeśli jego parametry zostaną odpowiednio dostosowane do rodzaju naszego owłosienia oraz stanu skóry – nie grożą nam żadne negatywne konsekwencje tego zabiegu.

Szukasz szybkiego i bezbolesnego zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia? Sprawdź : Laserowa depilacja w Gdańsku

Przeciwwskazania

Jak każda metoda pielęgnacji ciała, także ta ma pewne przeciwwskazania, których nie wolno nam ignorować ze względu na nasze bezpieczeństwo.

Zrezygnujmy więc z depilacji laserowej, jeśli:

  • chorujemy na poważne schorzenia w obrębie samej skóry, np. łuszczycę lub bielactwo, gdyż zabieg ten mógłby zaostrzyć stany chorobowe i przysporzyć nam niepotrzebnego cierpienia,
  • przyjmujemy leki powodujące stany alergiczne pod wpływem światła,
  • chorujemy na padaczkę,Depilacja laserowa
  • jesteśmy w ciąży,
  • mamy nadwrażliwość na promieniowanie UV,
  • wykonywałyśmy w niedalekiej przeszłości depilację woskiem lub pęsetą, która powoduje podrażnienie skóry,
  • stosujemy leki obniżające krzepliwość krwi lub chorujemy na cukrzycę,
  • nie należy stosować metody laserowej na partiach ciała pokrytych bliznami.

Nie ma powodu do obaw

Depilację laserową wykonują specjaliści odpowiednio do tego przeszkoleni. Zanim zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, przeprowadzą z nami szczegółowy wywiad, który odpowie na pytanie, czy jest to metoda bezpieczna dla nas. Nie mamy zatem powodów do obaw, pod warunkiem, że rzetelnie odpowiemy na wszystkie zadane nam pytania.


Bibliografia

1. Goldman L., Blaney D.J., Kindel Jr. D.J., & Franke E.K., Effect of the laser beam on the skin. Preliminary report, J Invest Dermatol, 1963
2. J. Warner, M. Weiner, K. A. Gutowski, Laser Hair Removal, Dermatologic Therapy, 2013

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − 35 =