Site Loader
Liczne preparaty i maści na trądzik powinny być naturalne.

Trądzik pospolity to jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Z medycznego punktu widzenia określany jest jako przewlekła choroba aparatu włosowo-łojowego, której towarzyszy łojotok. Cechuje go występowanie zaskórników otwartych i zamkniętych, grudek, krostek, guzków, pseudocystów, a nawet torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych, tj. twarzy czy pleców. Dopóki nie jest w zaawansowanym stadium, można sobie z nim poradzić odpowiednią pielęgnacją. Zawsze warto kupić maść na trądzik z naturalnych składników.

Trądzik pospolity – przyczyny

Gruczoły łojowe mieszka włosowego produkują sebum, czyli naturalny nawilżacz skóry, który zapobiega jej wysuszaniu oraz tworzy warstwę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą. W okresie dojrzewania proces ten zostaje zaburzony, co powoduje pojawienie się trądziku pospolitego.

Przyczyny trądziku można opisywać godzinami, ale znaczący wpływ na jego rozwój ma:

 • zwiększona produkcja łoju,
 • zablokowanie aparatu włosowo-łojowego przez czop rogowy,
 • rozwój bakterii wewnątrz mieszka włosowego,
 • reakcja zapalna i immunologiczna.

Wydzielanie sebum jest w organizmie kontrolowane przez hormony – androgeny wydzielane przez gonady nadnercza. Zbyt duże wydzielanie łoju może być zatem konsekwencją nadmiernej produkcji hormonów lub też zwiększonej ich dostępności wynikającej z obniżonego poziomu białka wiążącego te hormony.

Według przeprowadzonych badań, szacuje się, że na pojawienie się czy nasilenie trądziku wpływ mają czynniki pokarmowe, takie jak czekolada, tłuszcze zwierzęce i ostre potrawy. Stres psychiczny również może silnie wypływać na rozwój trądziku. Poza tym u większości kobiet na 2-7 dni przed menstruacją także zaobserwować można zaostrzenie zmian skórnych, co związane jest ze zwiększonym uwodnieniem nabłonka wyściełającego mieszek włosowy.

Trądzik pospolity – objawy

Trądzik pospolity jest schorzeniem, którego objawy każdy zna, trudno też pomylić go z innym schorzeniem. Przede wszystkim na twarzy, głównie w okolicach czoła, nosa i brody, czasem również policzków i pleców pojawiają się charakterystyczne zmiany trądzikowe, w których można wyróżnić dwa stadia:

 • zmiany niezapalne – zaskórniki otwarte i zamknięte, mikrozaskórniki;
 • zmiany zapalne – krosty, grudy i torbiele, które zawierają materiał ropny.

Ponadto, zmiany trądzikowe mają charakter przewlekły, przy czym w okresie letnim bardzo często ulegają poprawie, co wynika z większego nasłonecznienia.

Trądzik pospolity – rodzaje

Wyróżnia się następujące postaci kliniczne trądziku pospolitego:

 • trądzik młodzieńczy – największe nasilenie zmian skórnych występuje w okresie pokwitania i po kilku latach trwania wykazuje tendencję do samoistnego ustępowania. Przy tego rodzaju trądziku pojawiają się zaskórniki i wykwity grudkowe zlokalizowane głównie na twarzy i plecach;
 • trądzik ropowiczy – charakteryzuje się wystąpieniem ropnych torbieli;
 • trądzik skupiony – najczęściej spotykany u mężczyzn. Pojawiają się głębokie nacieki i torbiele ropne, a nawet bardzo duże zaskórniki. Zmiany występują głównie w okolicach pach, pachwin i pośladków, a podczas gojenia tworzą się blizny;
 • trądzik bliznowcowy – w obrębie wykwitów trądzikowych pojawiają się bliznowce;
 • trądzik z objawami ogólnymi i ciężkim przebiegiem – występuje zwłaszcza u młodych mężczyzn. Pojawiającym się na skórze wykwitom towarzyszą: leukocytoza, wysokie OB, gorączka i bóle stawowe. Poza tym w obrazie USG zaobserwować można zmiany w stawie mostkowo-obojczykowym.

Czystą cerę uzyskasz dzięki naturalnym maściom na trądzik.Trądzik pospolity – leczenie: maść na trądzik czy leki?

Leczenie trądziku pospolitego polega głównie na podawaniu leków przeciwłojotokowych, przeciwbakteryjnych, keratolicznych i przeciwzapalnych. Z kolei do oczyszczenia skóry stosuje się różnego rodzaju produkty opierające się na roztworach oraz żele oczyszczające. Przy zmianach miejscowych, o niewielkim lub średnim nasileniu, przeważnie wystarcza leczenie miejscowe, za pośrednictwem zawiesin, pudrów, aerozoli i past. Z kolei ze zmianami zaskórnikowymi i grudkowymi najlepiej poradzić sobie witaminą A, która może być łączona z erytromycyną. Równie korzystnie działa na trądzik pospolity zastosowanie preparatów na bazie antybiotyków, które dostępne są w formie aerozoli, kremów i maści na trądzik.

Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych w walce z trądzikiem pospolitym produktów medycznych jest krem Sevolium.

Sevolium – skuteczna maść na trądzik

Maść na trądzik Sevolium wyróżnia się bogatą kompozycją składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Działają one na szereg problemów skórnych, począwszy od redukcji wyprysków i zaskórników oraz zniwelowania nadmiernego świecenia się skóry, aż po kojenie zaczerwienień i podrażnień. Ponadto Sevolium wykazuje właściwości nawilżające, regenerujące i działanie przeciwzmarszczkowe. Za szeroki wachlarz możliwości kremu odpowiadają zawarte w składzie substancje aktywne, tj: ekstrakt z lukrecji, wyciągi z kory i liści, ekstrakt z nagietka. Oryginalnym składnikiem jest tu nanozłoto. Na uwagę zasługuje także fakt, że Sevolium nie zawiera chemicznych dodatków, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Unikatowość kremu Sevolium polega przede wszystkim na tym, że chcąc wyleczyć trądzik, maść nie wysusza wyprysków tylko walczy z przyczyną ich powstawania. Najważniejszym celem produktu jest więc poprawa funkcjonowania skóry oraz doprowadzenie do jej zdrowego wyglądu.

 

Post Author:

5 Replies to “Dlaczego warto stosować maść na trądzik?”

 1. Leki to tylko w ostatecznej ostatecznosci, tak to zdecydowanie maść na trądzik. Chyba ze ktos lubi rozwalac sobie świadomi wątrobe.

 2. Ja mialam isc do dermatologa po recepte na teblatki, ale ostatecznie kupilam sewolium i dzieki bogu. Krem pomogl mi ekstra, byl bardzo przyjemny i dalo sie go nosic pod makijazem, wiec totalnie pelen serwis 😀

 3. Tez smarowalam sie wyciagiem z kory jak mialam trądzik, wiec fajnie ze sa takie kremy jak sevolium i to tez wykorzystuja.

 4. Nawet nie wiedzialam ze jest tyle rodzajów trądziku pospolitego, dla mnie trądzik był zawsze po prostu trądzikiem xD

 5. W ogole zdziwilam sie, ze trądzik pospolity moze dopaśc czlowieka nawet po okresie dojrzewania. Tzn rozumiem ze jak ktos sie nie myje to ok, ale tak normalnie to trochę słabo, zwlaszcza jak przyczyny sa hormonalne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 + = 61